У США посадили главу компанії, що продавала Росії таємні технології

22.07.2016 10:46 1313

Керівник американської компанії Arc Electronics Inc. Олександр Фішенко засуджений до 10 років ув'язнення за незаконне постачання передової військової техніки до Росії.

Рішення було оприлюднене 21 липня у федеральному суді Нью-Йорка, повідомляє Радіо Свобода.

"Перед тим 50-річний чоловік, який мав подвійне американсько-російське громадянство, визнав себе винним у злочинах, включно із діями як агента Росії", - йдеться у повідомленні.

За даними обвинувачення, базована у штаті Техас компанія Arc Electronics Inc. постачала до Росії в період з 2002 до 2012 року товарів на суму близько 50 мільйонів доларів. Серед клієнтів компанії був, зокрема, науково-дослідний підрозділ ФСБ Росії. У деталях, які експортувала Arc Electronics Inc., були такі, які використовуються в системах наведення ракет, радіолокаційних системах тощо.

За словами прокурорів, компанія представляла себе як виробника дорожнього обладнання і замаскувала постачання, щоб уникнути експортного контролю США.

Суд визнав Фішенка винним у незаконному экспорті високих технологій, присудивши йому 10 років ув'язнення та штраф у більш ніж 500 тис. доларів.

Нагадаємо, що 2012 року у США затримали вісьмох осіб за підозрою у продажі Росії секретних електронних технологій. Головним підозрюваним був 46-річний Олександр Фішенко, який очолював дві компанії: американську Arc Electronics та російську Apex System.

Фото: Радіо Свобода

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-