Довибори в Раду: ОПОРА знайшла два проблемні округи

15.07.2016 15:27 469

Координатор виборчих та парламентських програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська вважає найбільш проблемними на проміжних виборах народних депутатів України 206 та 114 округи.

Про це вона сказала на прес-конференції, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

"Округи, де ми фіксуємо найбільше порушень - це 206 та 114. Це не тому що 206 (м. Чернігів) знаходиться близько до Києва, а 114 (Луганська обл.) до прифронтової території, там дійсно є порушення, які мають ознаки підкупу та недобросовісної агітації, використання адміністративного ресурсу", - сказала Айвазовська.

За її словами, є також значні проблеми з ознаками непрямого підкупу в окрузі 85 (Івано-Франківська обл.).

Однак даний рейтинг не означає, що вибори саме в цих округам будуть визнані найбільш проблемними, оскільки хід голосування вносить свої корективи, вважає експерт.

У свою чергу аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев зауважив, що ОПОРА не бачить серйозних факторів для зриву організації голосування. "І ЦВК, і окружні, і дільничні виборчі комісії здатні забезпечити виконання виборчих процедур, передбачених законодавством", - сказав він.

Представники ОПОРИ назвали найбільшими проблемами цієї виборчої кампанії факти підкупу, використання адміністративного ресурсу, двійників, яких найбільше зафіксовано на 27 окрузі (м. Дніпро).

За словами Айвазовської, ця виборча кампанія є особливою з огляду на те, що ЦВК винесла попередження 225 з 371 кандидата в народні депутати, яке стосується фінансування виборів. Закон чітко встановлює терміни відкриття виборчих фондів. Айвазовська нагадала, що всі агітаційні заходи мають фінансуватись у безготівковий спосіб з рахунку виборчого фонду. "Ми можемо констатувати, що 60 відсотків кандидатів не відкрили в законом передбачений термін виборчі фонди", - констатувала Айвазовська.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-