У мережу виклали зйомки маєтків трьох київських суддів

Відео 14.07.2016 17:09 5292

Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан" розпочало новий проект PROSUD, на якому вже оприлюднена інформація та відео про трьох київських суддів.

Про це повідомила активістка Автомайдану Катерина Бутко під час презентації проекту в Українському кризовому медіа-центрі.

"На відео показані будинки судді Апеляційного суду міста Києва Дмитра Сокуренка, судді апеляційного суду Київської області Миколи Авраменка, судді Київського апеляційного господарського суду Людмили Гарник", - сказала Бутко, коментуючи відео і результати розслідування активістів. 

Щодо судді Сокуренка вона уточнила, що згідно з декларацією його дохід - це зарплата судді, будинок на Печерських пагорбах, актуальна ціна якого, за словами експертів, - 31 млн грн, або 114 річних зарплат Сокуренка. Окрім маєтка на Печерську, активісти також знайшли квартиру на вул. Івана Мазепи, якої  немає в декларації. Сокуренко відомий тим, що саме він зняв арешт із коштів судді Вищого господарського суду Ємельянова - 13 млн франків.

Про суддю Авраменка Бутко повідомила, що задекларовані ним доходи в 2014 році - це майже 2 млн грн, при цьому зарплата склала 250 тис. грн. Будинок, який належить дружині судді, не внесений у декларацію, оскільки вважається незавершеним будівництвом. Біля будинку помічене авто Toyota Sequoia. Незважаючи на те, що, крім цього будинку, родина Авраменків володіє двома квартирами у Броварах, в 2014 році суддя отримав 1 млн 711 тис. грн з бюджету за рішенням Європейського суду на придбання квартири в Шевченківському районі столиці. Окрім нього, у 2008 році ще 17 суддів також отримали за рішенням суду кошти на придбання квартир у Шевченківському районі. Загальна сума виділених коштів з бюджету становить 31 млн грн. Авраменко успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання.

Стосовно судді Гарник, то, за словами Бутко, за даними декларації, основний її дохід - це зарплата. Вона має будинок в Одесі на 355 кв.м, актуальна ціна якого - мінімум 500 тис. дол. або 57 її річних зарплат. Також згідно з декларацією у 2013 році Гарник поклала в банк понад 4 млн грн. Вона не змогла пояснити комісії при первинному кваліфікаційному оцінюванні, звідки в неї ці кошти, і оцінювання  не пройшла, але матиме шанс пройти його через півроку. Гарник володіє також квартирою в Києві та двома квартирами в Одесі, одна з яких незадекларована.

Як зазначила Бутко, проект PROSUD спрямований на контроль за діяльністю суддів та аналіз їх професійного і майнового стану.

"Мета проекту - збір та аналіз інформації і активізація суспільства задля очищення судової системи від непорядних суддів. Дані публікуватимуться на сайті проекту. Тут уже зібрана база із 7766 суддів - щодо майна та статків суддів та їх родин, яка опирається на декларації. Тут буде опублікована статистична інформація щодо професійної діяльності суддів - кількість справ, кількість скарг тощо. Сайт міститиме дані про суддів, які виносили неправомірні рішення під час Майдану, відстежуватиме одіозні справи", - сказала Бутко. Вона запевнила при цьому, що на сайті буде виключно перевірена інформація з посиланнями на документи і перевіркою фактичного їхнього стану.

фото: PROSUD

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-