Голова МОЗу каже, що нічого не знав про оборудки свого заступника

08.07.2016 16:52 782

В.о. міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський запевняє, що його заступник Роман Василишин, якого затримали за підозрою у хабарництві, не мав прямого впливу на Олександрівську лікарню.

Про це він сказав у п'ятницю на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Прямого впливу - адміністративного чи будь-яких можливостей кадрових - на Олександрівську лікарню на посаді заступника міністра Василишин не мав", - сказав Шафранський.

За його словами, до обов'язків Василишина "не входило кураторство чи керування Олександрівською лікарнею".

Шафранський пояснив, що Василишин на своїй посаді керував апаратом МОЗ: "забезпечував діяльність міністерства, розробку документації, своєчасність опрацювання документації". Крім цього, останніх два місяці він був "куратором лікувального напрямку і напрямку реформування системи охорони здоров"я".

В.о. міністра зауважив, що, за інформацією, яка зараз є у вільному доступі, "оборудки з заволодіння коштами", у яких підозрюють Василишина, мали місце ще з того часу, коли він працював головним лікарем Олександрівської лікарні, і продовжувались тоді, коли той був призначений на посаду заступника міністра охорони здоров'я.

При цьому Шафранський заявив, що йому особисто про ці схеми нічого не було відомо, і жодних претензій чи зауважень до Василишина на посаді заступника міністра він не мав.

"Стосовно його ділових якостей, то людина довший час працює в системі охорони здоров'я, він працював поступально на посадах у різних закладах охорони здоров'я: у Дніпропетровській області, потім у Києві. Запитань до його професійної діяльності на посаді заступника міністра, коли я був його керівником, у мене не виникало", - підкреслив Шафранський.

Він нагадав, що Василишин був призначений на посаду заступника міністра на початку листопада минулого року.

"З листопада і до кінця травня ми з ним працювали як колеги, виходячи з того, що ми обидва були на посадах заступника міністра. Лише останнім часом він був моїм підлеглим юридично", - зауважив Шафранський.

Як повідомляв Укрінформ, слідчим управлінням прокуратури міста Київ спільно зі співробітниками ГУБКОЗ СБУ затримано у п'ятницю вночі "на гарячому" заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина.

Встановлено, що цей посадовець створив систему поборів з практикуючих лікарів за надання їм можливості в подальшому здійснювати належним чином свої функціональні обов'язки, зокрема проводити операції в Олександрівській лікарні Києва.

Заступника міністра та його спільника затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Тривають першочергові слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення вказаним особам про підозру.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що 8 липня Василишина відсторонили від займаної посади в МОЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-