Холодницький не виключає спроб

Холодницький не виключає спроб "прикрити" Онищенка

Укрінформ
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький не виключає, що в парламенті будуть спроби заблокувати голосування за зняття недоторканності, затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка.

Про це він заявив на брифінгу у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Коли починаються розмови про регламент, у мене складається думка, що будуть спроби заблокувати голосування, чи то проголосувати за надання згоди на притягнення (до відповідальності - ред.), але ненадання згоди на затримання й арешт", - сказав Холодницький.

При цьому він нагадав, що під час розгляду подання генпрокурора на зняття недоторканності з Онищенка, його затримання та арешт з боку парламентаріїв були нарікання, що ГПУ неправильно оформила документ і мала би розділити ці три прохання на три подання. Таку ситуацію він пояснив тим, що існує законодавча колізія між нормами закону про регламент ВР та Кримінальним процесуальним кодексом.

"Тобто, як би ми не вчинили, нам би дорікали, що щось не так", - зазначив Холодницький.

Водночас він висловив сподівання, що наступного вівторка, 5 липня, Верховна Рада підтримає подання генпрокурора та надасть згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка.

"Я сподіваюсь, що у вівторок все-таки до нашої позиції прислухаються й дадуть можливість органам слідства довести цю справу до суду, а органам прокуратури - до вироку", - підкреслив керівник Антикорупційної прокуратури.

Як повідомляв Укрінформ, народний депутат України Олександр Онищенко підозрюється в організації корупційної схеми з реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з ПАТ "Украгазвидобування". За попередніми даними НАБУ, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 млрд - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства, і ще 1,3 млрд грн - це несплачена сума ренти за користування надрами. Справа розслідується за чотирма статтями Кримінального кодексу, а саме: ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 (Вчинення злочину злочинною організацією), ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво).

15 червня НАБУ передало до Генпрокуратури подання про позбавлення Онищенка депутатської недоторканності.

16 червня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про направлення подання щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка до Верховної Ради.

Станом на 19 червня суд заарештував на 60 днів усіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує Онищенко.

29 червня Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України схвалив подання генерального прокурора України щодо притягнення Онищенка до відповідальності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-