Активісти під ДФС вимагали реформування митниці

24.06.2016 12:33 597

До Дня митної служби України близько 20 представників громадських організацій "Митний контроль" та "Центр спільної дії" провели мирну акцію під стінами Державної фіскальної служби України з вимогами призначити очільника митної служби, підняти зарплати до європейського рівня працівникам митниць та позбутися корупційних схем у системі митних органів.

Про це під час мирної акції заявив президент ГО "Центр спільної дії" Олександр Костенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми хочемо, що б митниця позбулася всього негативу, перш за все від корупції, від чорних схем, від низьких зарплат, і стала європейською не тільки за формою, а й за змістом. Ми прийшли з побажаннями того, що потрібно зробити. Митниця одна з трьох державних структур, яка на сьогоднішній день не реформована, і яку реформи ніяк не торкнулися", - заявив він.

За його словами, для того, щоб українська митниця стала європейською, там має бути і відповідний рівень зарплати.

"Як зробили реформу МВС, зробили високу зарплату, але при цьому рівень відповідальності теж повинен бути високий", - зазначив Костенко.

При цьому, президент "Центру спільної дії" наголосив, що позбутися корупції на митницях є однією з ключових вимог учасників акції.

"Ми хочемо позбутися внутрішніх митниць. Це одне з головних місць, де відбувається корупція. У 90% їх потрібно просто прибрати. Також потрібно поліпшити всі умови на прикордонних пунктах пропуску, де сьогодні йде гальмування. Як тільки створюються черги, як тільки щось залежить від людини, відразу виникає фактор корупції", - сказав Костенко.

Також, за його словами, серйозною проблемою на сьогодні є те, що незрозуміло, хто в державі керує митницею.

"Вже більше півроку немає фактичного керівника митниці в Україні. Був керівник, прийшов Насіров, його звільнив, і після цього призначення не відбулися. Ми не розуміємо, хто сьогодні керує митницею. Це ненормальна ситуація. Повинен бути відкритий конкурс, на якому виберуть керівника", - наголосив Костенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-