Наливайко каже, що реформу друкованих ЗМІ саботують на місцях

23.06.2016 15:02 499

Низка районних та обласних рад саботує реформу друкованих засобів масової інформації.

Про це заявив у четвер на засіданні колегії Держкомтелерадіо голова комітету Олег Наливайко.

"Створення суспільного телерадіомовлення і реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації - це тест на щирість намірів України у своїх прагеннях до європейських цінностей. Як і інші реформи, вони дуже болючі. Але зараз цей тест центральна влада всіх рівнів, місцева виконавча гілка влади проходять достойно. Одна проблема зараз виникає - це місцеве самоврядування, яке прикриває цілий ряд районних, обласних рад, які відкрито саботують виконання цього проєвропейського закону (про реформування ЗМІ. - Ред.)", - сказав Наливайко.

Він додав, що причини цього - абсолютно практичні, а мета - утворити "феодальні князівства".

"Починаємо трошки глибше розбиратися і з'ясовуємо, що там будинок редакційний є інтерес забрати, десь - стару машину, десь - поміняти редактора на інструктора з фізкультури... Їм абсолютно непотрібна Європа, їм потрібні феодальні князівства зі своїми бойовими листками і з редакторами-васалами на цій посаді", - зазначив голова Держкомтелерадіо.

На його переконання, хоча сама реформа розрахована на три роки, протягом 2016-2018 років, і ще є час, "але момент істини вже настав", тож редакціям годі "сидіти в кущах і очікувати, що щось поміняється в головах" місцевих чиновників, - треба йти до суду. 

"Там, де спільно вирішили ради і редакційні колективи, що йдуть у другий етап, - абсолютно нормально. Але там, де редакційні колективи прийняли рішення про реформування, а їм на це - або не збирається рада, або переноситься щотижня з тих чи інших причин, або не вистачає одного голосу, - відповідь дуже проста: це облаштовуються ставки зі стоячою водою. В даному випадку редакції однозначно мають іти і боротись за свої права і подаватись в суд", - наголосив Наливайко.

При цьому він нагадав, що другий етап реформування розпочнеться з 1 січня 2017 року. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-