Професійне служіння Україні - вища форма патріотизму

Професійне служіння Україні - вища форма патріотизму

Укрінформ
23 листопада об 11.00 відбулося засідання "круглого столу"  на тему: "Професійне служіння Україні - вища форма патріотизму. (Про необхідність впровадження системи ефективної підготовки державних службовців з дитинства, яка спроможна викорінити корупцію на генетичному рівні). (Зал 2)

Відео з прес-конференції:

Фотографії з заходу

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Організатори: Укрінформ, Всеукраїнська Асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» та газета «БІЗНЕС».

Учасники: Володимир Співаковський, засновник ліцею "Гранд"; Тетяна Попова, заступник Міністра інформаційної політики України; Роман Тичківський, керівник Української академії лідерства; Андрій Астапов, заступник директора департаменту нормативно-правової роботи та юридичного забезпечення Нацдержслужби; Ігор Канєвський, головний редактор газети БИЗНЕС; Володимир Чеповий, шеф редактор газети БИЗНЕС; Віктор Яцина, президент Всеукраїнської Асоціації "Кадетська Співдружність"; Ігор Долгов, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції; Ігор Толок, директор Департаменту військової освіти та науки МО України, генерал-майор; Валентин Федічев, директор Департаменту соціальної та гуманітарної політики МО України, полковник; Валерій Забарський, голова громадської організації "Клуб офіцерів "Честь"; Юрій Єхануров, голова правління громадської організації "Міжнародний благодійний фонд "Україна - ЮНЕСКО"; Тетяна Савченко, керівник проекту "Імперія розвитку"; Євген Шелест, керівник Центру воєнної політики та політики безпеки; Сергій Галушко, заступник начальника управління Міністерства оборони України, член ради Всеукраїнської Асоціації "Кадетська співдружність", полковник; Володимр Ліпкан, Консультант комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, керівник громадської організації "Глобальна організація союзницького лідерства"; Анатолій Грищук, Капітан 1 рангу; Валентин Соколовський, Гетьман Всеукраїнського об'єднання козацтва.

Обговорювалися ключові питання:

1.Світовий досвід створення умов для розвитку еліти Держави та підготовки держслужбовців. Важливість усвідомлення Місії Служіння.

2.Військові ліцеї як підгрунтя та модель для побудови в Україні багаторівневої системи ефективної підготовки державних службовців військового і цивільного спрямування.

3.Необхідні кроки державної політики у побудові Системи ефективної підготовки державних службовців з дитинства - як стратегії викорінення корупції на генетичному рівні.

Підсумкові матеріали:

Експерти: Підготовка держслужбовців - стратегічне завдання держави  

Підготовку до державної служби потрібно розпочинати ще зі шкільної лави, для чого необхідно адаптувати існуючу систему навчання.

Про це йшлося на круглому столі 23 листопада в Укрінформі.

«Підготовка державних службовців з дитинства - це стратегічне завдання, яке поки що держава повністю не використовує», - наголосив шеф-редактор газети "Бізнес" Володимир Чеповий.

На його думку, для цього потрібно використати вже існуючу систему підготовки молоді, що дасть змогу виховати генерацію, яка буде сприймати державну службу як служіння державі та народу, а не спосіб особистого збагачення.

«Треба адаптувати вже існуючі технології задля того, щоб на багато років уперед ми могли розуміти, що державні службовці у нас готуються з дитинства, і ми не переживаємо, що їх можна звабити хабарями», - наголосив Чеповий.

Зокрема, на думку учасників круглого столу, існуючої системи підготовки держслужбовців на базі Національної академії недостатньо, крім того, навчання там також здійснюється на контрактній основі, що дисонує з самим принципом державної служби.

Як зауважив президент Української асоціації «Кадетська співдружність» Віктор Яцина, таку підготовку з державного управління можна було б запровадити на базі навчально-виховної системи військових ліцеїв в Україні, в яких навчання юнаків буде здійснюватися як для роботи у військовій сфері, так і на цивільних державних посадах.

"Підгрунтя для такої системи в Україні є. Це 16 ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою", - сказав Яцина.

Як зазначила на круглому столі заступник міністра з інформаційної політики Тетяна Попова, підготовка державних службовців повинна здійснюватися на такому рівні, щоб фахівці могли застосовувати свої управлінські якості як у державному, так і в приватному секторі, без втрати ефективності в цілому.

«Нам потрібно виходити на такий рівень, щоб, наприклад, заступник міністра, або голова управління фінансової служби зміг легко очолити банк, а потім знову перейти на державну службу», - сказала Попова, зазначивши, що можливість такої ротації свідчить про достатній рівень професіоналізму людини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-