Суд розглядає по суті справу організаторів "Одеської народної республіки"

30.08.2016 21:10 1649

Колегія Малиновського райсуду Одеси розпочала 30 серпня слухання по суті кримінальної справи групи осіб, яких прокуратура обгрунтовано звинувачує у спробі проголошення так званої "Одеської народної республіки", підготовці до підриву мостів, інших об'єктів та убивства громадських діячів.

На лаві підсудних - четверо проросійськи настроєних громадян, очолюваних екс-депутатом Одеської міськради Олександром Луценком, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Слідством встановлено, що підсудні Олександр Луценко, Ігор Махіненко, Ігор Янковський, Віктор Жуковський і ще п’ять осіб, що мали досвід воєнних дій в Афганістані, готували в 2015 році захоплення влади в Одеській області та фізичну ліквідацію політичних опонентів. Зокрема, Луценко закликав до "другої російської весни", діючи за відповідними вказівками спецагентури з території самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Терористи мали здійснити силове захоплення адмінбудівель, державних установ, військових частин, відділень міліції, прикордонних частин, фізично усунути ряд місцевих громадсько-політичних діячів, а також підірвати мости через Дністровський лиман і ріку Дністер тощо. Однак зловмисники були викриті й затримані співробітниками СБУ", - зазначив державний обвинувач.

Підсудним інкриміновано скоєння злочинів, спрямованих на насильницьке захоплення державної влади у складі терористичної організації, посягання на життя державного чи громадського діяча та інших, згідно зі статтями 109, 112, 258, 258-3, 260, 262, 263, 341 Кримінального кодексу України.

Як відомо, п'ять членів терористичної групи Череп, Назаренко, Полез, Коломійцев і Шеламов, які, за даними звинувачення, були учасниками одеського "антимайдану", а потім завербовані Луценком і його подільниками, торік уже постали перед судом і визнані винними у скоєнні злочинів, передбачених статтями 109 і 263 Кримінального кодексу України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-