За час АТО військові сапери "розчистили" 480 гектарів мінних полів

19.07.2016 17:12 613

За час проведення АТО, зокрема протягом 2015 року та поточного року, українські військові сапери розмінували площу на території Луганської та Донецької областей площу у 480 гектарів та знищили більше 90 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Про це у вівторок під час брифінгу в Генштабі заявив  начальник Головного управління оперативного забезпечення ЗС України генерал-майор Микола Кравчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Інженерні війська проводять системну роботу із позначення місць замінування на місцевості та створення відповідних карт. Разом з тим українські сапери ведуть  постійну роботу із розмінування мінних полів, які були встановлені стихійно, при відступі бойовиків або диверсійно-розвідувальними групами. Усього було знищено більше 90 тисяч вибухонебезпечних об'єктів", - сказав генерал.

Він зауважив, що на час початку АТО структура та чисельність інженерних підрозділів не дозволяла виконувати завдання, що почали виникати. Збройні сили розпочали підготовку таких фахівців у спеціалізованих центрах у Старичах та у Кам'янець-Подільському, які випустили близько 2000 підготовлених саперів. За словами Кравчука, ще 455 військовослужбовців були навчені саперній справі безпосередньо у зоні АТО.

"Ми розпочали також підготовку кінологічних підрозділів, які беруть участь у пошуку вибухових пристроїв та речовин. На цей час вже підготовлено 120 кінологічних розрахунків, які беруть участь в роботі з розмінування  у зоні АТО, а також у миротворчих операціях, зокрема, такий розрахунок діє у Косово", - сказав генерал.

Він повідомив, що зараз в зоні АТО діють понад 60 підрозділів оперативного забезпечення, зокрема, інженерних військ, РХБ-захисту, радіоелектронної боротьби, топогеодезичного та навігаційного  забезпечення та 1000 одиниць спеціалізованої техніки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-