Реформи системи охорони здоров'я України: коли і які ліки отримають пацієнти?

Реформи системи охорони здоров'я України: коли і які ліки отримають пацієнти?

Укрінформ
21 березня о 13.30  прес-конференція на тему: "Реформи системи охорони здоров'я України: коли і які ліки отримають пацієнти?"

Організатор:   Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів

Учасники:  Віктор Сердюк - президент «Всеукраїнської Ради Захисту Прав та Безпеки Пацієнтів»; Анатолій Якименко - шеф-редактор аналітичного ресурсу «TRIGGER»; Лариса Лавренюк - «Фонд допомоги онкохворим дітям «Краб»; Олександр Шміло  - голова правління «Всеукраїнського товариства гемофілії»; Вікторія Арнаутова - ГО "Ресурсний центр "Майбуття".

Підсумкові матеріали:

Громадські активісти вважають закупівлі ліків через міжнародні організації непрозорими

Громадські активісти висловили сумнів щодо прозорості закупівель ліків, які проводить Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) через міжнародні організації.

Про це під час круглого столу, що відбувся в понеділок в Укрінформі, сказав представник громадської організації "Медичний контроль" Ігор Щедрін.

"Коли ми визначаємо сім різних закупівельників, серед яких ПРООН, ЮНІСЕФ, "Глобальний фонд протидії ВІЛ/СНІДу", а поряд з ними агенція Crown Agents, то ми будемо мати не один, чи двоє, а пять-сім правил того, як українське суспільство має контролювати ці процеси закупівель. ...Український народ не має довіряти жодним процедурам без громадського контролю. Це міжнародні принципи транспарентності", - сказав Щедрін.

Крім того, на думку Щедріна, інформація щодо якості та безпечності ліків не була в достатній мірі представлена громадськості. За його словами, ці питання потрібно вирішувати на законодавчому рівні.

За словами учасників круглого столу, потрібно чітко оголошувати і терміни поставок необхідних препаратів.

"Гроші поступили в міністерство, пізніше в міжнародні організації, але препаратів досі немає", - сказав голова правління Всеукраїнського товариства гемофілії Олександр Шміло, коментуючи ситуацію з ліками для хворих на гемофілію.

Зокрема, учасники круглого столу запропонували відкрити інформацію щодо наданих до участі в тендерах пропозицій з чіткими термінами поставок. А також врахувати вимоги щодо якості та терапевтичної еквівалентності ліків, які закуповують для України міжнародні організації. На думку громадських активістів, це дозволить запобігти закупівлі неефективних або небезпечних препаратів. При цьому вони вважають, що ефективність самого процесу закупівель можуть забезпечити різні форми його організації, зокрема переговорний процес, регіональні закупівлі, компенсація вартості ліків та інше.

Відео заходу:

Фото тут

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-