Ганс-Олаф Генкель, депутат Європарламенту від Німеччини
Санкції – це єдина мова, яку розуміє Путін
17.10.2016 13:15 1636
  •  
  •  
  •  

Не секрет, що проросійське лобі у промислових колах Німеччини виступає однією з головних сил у Євросоюзі, що домагаються скасування економічних санкцій, запроваджених проти агресивної Росії. Вони апелюють до значних економічних збитків, що несе німецька економіка та інші країни Європи, які мають з РФ традиційні сильні зв’язки.

Свою думку про можливість повернення до такого «business as usual» із країною-агресором, а також про перспективи візової лібералізації та складний шлях українських реформ в ексклюзивному інтерв’ю власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі розповів депутат Європарламенту від Німеччини, представник політичної групи Європейських консерваторів та реформістів Ганс-Олаф Генкель.

«ПІВНІЧНИЙ ПОТІК-2» - ВЕЛИКА ПОМИЛКА, ЯКА НЕ ПОВИННА ВІДБУТИСЯ

- Пане Хенкель, у Європарламенті ви входите до профільного комітету з питань промисловості, досліджень та енергетики. Відтак, питання, яке я хочу порушити, лежить у сфері вашої прямої відповідальності, як німецького політика. Відомо, що найбільші вигоди в ЄС від будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» отримає саме Німеччина. А яке ваше ставлення до цього проекту?

- Я все своє життя пропрацював у галузі промисловості. Упродовж шести років я був президентом Федерації промисловості Німеччини. Нині я у політиці, а відтак, дійшов висновку, що проект «Північний потік-2» є великою помилкою і не повинен відбутися.

ДЛЯ САНКЦІЙНИХ РОСІЯН ЗАБОРОНА ЛАЗУРНОГО БЕРЕГА Є ЗНАЧНИМ УДАРОМ

- Продовжуючи політику ЄС відносно Росії, слід об’єктивно відзначити, що для промислових кіл Німеччини також болючими є наслідки запроваджених антиросійських санкцій...

Не бачу інших засобів, які ми могли б застосувати проти агресивної політики Путіна. Єдиний шлях, що має дієвий вплив на Росію - санкції

- Я підтримую ці санкції. Багато моїх німецьких колег із промислових кіл виступають проти них. Але я не бачу інших засобів, які ми могли б застосувати проти агресивної політики Володимира Путіна. Ми не можемо вести війну. Відтак, єдиним шляхом, що має дієвий вплив на Росію, є санкції.

- На вашу думку, наскільки дієвими є європейські санкції відносно Росії?

- Особливо хочу відзначити персональні санкції проти російських посадовців та інших діячів. Неможливість для них приїхати до своїх апартаментів, наприклад, на Лазурному березі, вийти там на яхтах, або відвідати свої маєтки у Нью-Йорку, або мати доступ до банківських рахунків у Лондоні – це все завдає значного удару.

Отже, це є єдина мова, яку розуміє Путін. Тому, я за санкції, і я голосував за них.

НА УКРАЇНУ ЧЕКАЄ ЖОРСТКИЙ ПЕРІОД, ДОКИ НЕ ЗАПРАЦЮЮТЬ РЕФОРМИ

- Нині дуже актуальним для українців є завершення процесу скасування віз із ЄС. Коли це питання буде винесено на голосування на пленарній сесії Європарламенту, яким буде ваше рішення?

- Я чітко голосуватиму за скасування віз для українців. Переконаний, що ми повинні підтримувати Україну в усіх питаннях, де це можливо: економічно, морально, а також й у питанні можливості вільних подорожей до Європейського Союзу.

- Як ви оцінюєте готовність України до якнайглибшої інтеграції з Євросоюзом, кінцевою метою чого має стати набуття членства?

- Вважаю, що українська демократія ще не набула повного розвитку. Маю на увазі корупцію, яка є однією з найбільших проблем в Україні. Але ми повинні допомогти, щоб Україна була спроможною самостійно рухатися до Євросоюзу, або стати членом НАТО. І це не повинно бути рішенням Путіна. Тому я особисто, і моя партія голосуватимуть за Україну.

- Будучи представником промислових кіл найбільшої в ЄС економіки, як ви оцінюєте хід економічних реформ в Україні? 

Україна, у порівнянні з Польщею, втратила 20 років на шляху економічних реформ. Українська економіка досі повною мірою не функціонує

- Треба об’єктивно визнати, що українська економіка ще не функціонує, як має працювати справжня ринкова система. Україна все ще має великі державні компанії, або такі, що підтримуються державою. Вважаю, що Україна, якщо, наприклад, порівнювати з Польщею, втратила 20 років на шляху економічних реформ. Я би порадив українському уряду запросити кілька дуже відомих і успішних діячів з Європи, які просували економічні реформи у своїх країнах, наприклад, у Польщі.

Також необхідно відзначити, що часовий період між початком проведення реформ та отримання подальших результатів від цих перетворень, є дуже жорстким. Це може призвести й до підвищення рівня безробіття, як це сталося у східній Німеччині, у Польщі, Болгарії, Румунії. І Україна, на жаль, також не омине цих негативних тенденцій.

Андрій Лавренюк, Брюссель

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-