Гаук радить не шукати відповіді на складні запитання історії крізь призму нації

29.09.2016 20:42 513

Відповідь на складні запитання спільної історії народів, одні представники яких були катами, а інші жертвами, треба шукати через спільні транскордонні дослідження, а не крізь національну призму.

Про це на заходах із вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру заявив президент Німеччини Йоахім Гаук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Історія, про яку йдеться, є спільною. Люди, вбиті німцями у Бабиному Яру, були євреями, українцями, росіянами і поляками. Ми, хто хоче зрозуміти, як могло статися, що наші батьки й діди стали вбивцями або жертвами, сьогодні залежимо один від одного. Відповіді на наші запитання ми знайдемо тільки спільними зусиллями, і це не виступ з метою розмивання відповідальності, а радше обстоювання транскордонних і спільних досліджень, які протистоятимуть новітнім модним спокусам шукати істину тільки через призму нації", - сказав Гаук.

Він зазначив, що у нашому знанні про масове вбивство євреїв Бабин Яр повинен зайняти постійне місце як місце пам'яті. "Ми розуміємо Аушвіц як символ вбивства у таборах смерті. Бабин Яр символізує те, що передувало промисловому знищенню людей, - багатотисячне вбивство через розстріл", - констатував президент Німеччини.

За його словами, поглянувши у прірву власної історії, німці змушені були визнати, що у цих злочинах були значною мірою задіяні не тільки спеціальні загони, а й звичайні солдати вермахту.

"Поки усвідомлення цього закріпилося у Німеччині, минуло занадто багато часу. Прийняти виклик власної історії, наважитися на точний погляд на факти, не ухилятися від власної провини, від власної неспроможності - цей процес охоплює не одне покоління. Він залишив свій відбиток на Німеччині і не завершений навіть через стільки років після війни", - підкреслив Гаук.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-