Порошенко в ООН заявив, що в лицемірстві Путін обійшов радянських вождів

21.09.2016 21:22 1439

Нинішнє кремлівське керівництво своїм лицемірством та відвертою брехнею перевершило навіть радянських вождів, міжнародна політика яких свого часу загрожувала світу ядерною зброєю.

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко, виступаючи в середу на 71-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Навіть лицемірні радянські керівники навряд чи позмагалися би з відвертою брехнею та маніпуляціями, які застосовують нинішні кремлівські лідери", - заявив глава держави.

Він нагадав, що СРСР погрожував світу ядерною зброю, і так само Росія чинить тепер. Проте навіть Хрущов не заперечував дані американської розвідки про те, що СРСР розгорнув ракети на Кубі. "Сьогодні ж попри тисячі доступних фотографій, відео, супутникових знімків, свідчень очевидців та інших доказів російської військової присутності на Донбасі Росія щоразу продовжує цинічно заперечувати це", - наголосив Порошенко.

Як підкреслив глава держави, світ чує від Росії лише цинічне "нас там немає". "Росія казала те саме про Крим: "Нас там немає". А потім був проведений фіктивний референдум під дулами російської зброї. А потім, за кілька днів - кричуща заява російського президента, що Крим був анексований "у відповідності до Статуту ООН". Чи говоримо ми про один і той самий Статут?" - ставить запитання український лідер.

За його словами, це є невиконанням історічного принципу міжнародних відносин, писаних і неписаних правил та етики. "Це зневага до самої дипломатії, і я думаю, що настав час для нашої Організації відпрацювати серйозні гарантії проти зловживання довірою міжнародного співтовариства деякими державами-членами ООН", - зазначив глава Української держави. 

У цьому зв'язку він висловив переконання у необхідності "продумати механізм того, як ефективно задокументувати докази агресії однієї країни по відношенню до іншої та визначити чітку відповідальність агресора у відповідності до принципів Статуту ООН".

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-