Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії до міжнародного арбітражу

14.09.2016 15:48 629

Президент Петро Порошенко доручив МЗС України подати позов про порушення арбітражного провадження проти Російської Федерації щодо захисту прав та інтересів України, гарантованих Конвенцією ООН з морського права 1982 року, порушених внаслідок збройної агресії Росії.

Про це у середу повідомляє прес-служба Глави держави.

Президент наголосив на тому, що позов подається у зв’язку із грубим порушенням Російською Федерацією міжнародного права, агресією, яку вона вчинила проти України, анексією Криму, порушенням права України на природні ресурси у акваторіях Чорного та Азовського морів.

Глава держави також підкреслив, що цей позов пов'язаний, зокрема, й з грабунком України в сфері енергетичних ресурсів, коли Росія краде нафту й газ, видобуваючи їх на морському шельфі України, відбувається крадіжка морських ресурсів та забруднення наших територій з негативним впливом на екологію басейну Чорного моря, в тому числі і під час будівництва Керченського мосту.

«Доручаю міністру закордонних справ України підписати і вже сьогодні направити до Російської Федерації повідомлення про арбітраж відповідно до Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права», - сказав Президент.

Він також зазначив, що правова позиція України є твердою, базується на чітких доказах, і Україна доведе за допомогою арбітражу юридичні факти викрадення РФ природних ресурсів і завдання шкоди екології зазначеного басейну.

Президент наголосив, що міжнародний арбітраж, який має світове визнання, має вирішувати подібні спори, та висловив сподівання, що Російська Федерація візьме участь в цьому процесі як підписант Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права, а «не буде ховатися від міжнародних судових організацій, як це було зі створенням міжнародного арбітражу з розслідування трагедії літака рейсу МН-17».

«Правда і тверда аргументація знаходиться на боці України», - сказав Президент та висловив впевненість, що запуск цього процесу буде сприяти відновленню повного контролю над морськими просторами України і відшкодуванню того збитку, якого зазнала Україна внаслідок збройної агресії з боку РФ.

«Я думаю, що це перший, але надзвичайно важливий крок», - наголосив Президент, зауваживши, що триматиме цю ситуацію на контролі.

«Ми готові боротися за захист законних прав і інтересів України», - підкреслив Глава держави та зазначив, що це лише один із кроків, за його дорученням розробляються документи на основі різних міжнародних документів та конвенцій для подачі позовів в інші міжнародні судові інстанції. Зокрема, йдеться про захист як майнових прав суб’єктів господарювання України, які були порушені в наслідок анексії Криму, так і захист прав державних інституцій, які були також були анексовані російським агресором в Криму.

Президент наголосив, що в держбюджеті на 2017 рік буде збільшено фінансування Міністерства закордонних справ, що передбачатиме здійснення подібних функцій.

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-