Мусій сказав, чому пропонує визнати Волинську трагедію геноцидом українців

05.08.2016 12:21 975

Україна має відреагувати на порушення Польщею домовленості щодо винесення за межі політики теми Волинської трагедії.

Про це в ефірі Eспресо.TV заявив народний депутат Олег Мусій.

Він визнав, що не став би реєструвати проект постанови про вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919-1951 роках, якби не було ухвали Сейму щодо визнання геноцидом подій Волинської трагедії.

"Було прийнято і президентом Кучмою, і президентом Ющенком разом з польськими двома президентами рішення про те, що ми виносимо із політики рішення минулого і передаємо історикам. І Україна послідовно дотримувалася, до рішення польського Сейму як політичного органу теперішньої Польщі, цих угод. Натомість Польща - і польський Сейм, і польський Сенат - порушили домовленості, які були між Україною і Польщею, і зараз сидіти і тримати голову в кущах я вважаю абсолютно недоречним", - наголосив Мусій.

Як повідомляв Укрінформ, у Верховній Раді зареєстрували проект постанови, що пропонує відзначати 24 березня День пам'яті про українців - жертв геноциду, влаштованого Польщею в 1919-1951 роках. Автором проекту постанови є позафракційний нардеп Олег Мусій.

Раніше Нижня палата польського парламенту (Сейм) ухвалила резолюцію у справі Волинської трагедії, назвавши її "геноцидом" польського народу і встановивши 11 липня Національним днем пам'яті.

В Україні та Польщі різне ставлення до трагічних подій на Волині та Східній Галичині 1943-1944 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі переконують, що в результаті етнічних чисток загинули понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість в Україні говорять про кілька десятків тисяч убитих поляків та понад 10 тис. українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-