За останні два роки число партій подвоїлося - Петренко

21.07.2016 16:18 1755

Якщо за всю незалежність України було зареєстровано всього близько 140 політичних партій, то протягом останніх двох років їх кількість збільшилася вдвічі.

Про це міністр юстиції України Павло Петренко заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

За його словами, Мін'юст сьогодні значно спростив і лібералізував процес реєстрації громадських об'єднань, у тому числі й політичних партій: "Проблема з реєстрацією партій відійшла в історію. Про це говорять цифри. Якщо за всю незалежність України було зареєстровано всього-навсього близько 140 партій, то протягом останніх двох років їх кількість збільшилася вдвічі. Зараз зареєстровано близько 300 партій, і вони функціонують".

При цьому, додав Петренко, питання реєстрації партій на сьогодні ретельно відстежується Мін'юстом спільно з українськими спецслужбами.

"Під час ескалації конфлікту з Російською Федерацією, а особливо після закону про декомунізацію, питання про реєстрацію такого роду партій відстежується, і ми дуже тісно співпрацюємо з цього зі спецслужбами. Що ж стосується партій, які займалися антиукраїнською діяльністю, то саме з нашої ініціативи заборонили діяльність двох партій: "Русский мир" і "Русское единство". Ці партії, в тому числі, підтримували незаконну анексію Криму. Після прийняття закону про декомунізацію Комуністична партія була заборонена також за ініціативою Міністерства юстиції і моєї особистої", - зазначив Петренко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-