Допінговий скандал в Росії: На Луб'янці пропонують встановити пісяючого хлопчика

20.07.2016 15:58 1208

Остаточний вирок путінському олімпійському спорту винесуть 23-24 липня

Доповідь про державну російську систему допінгу, яку можна умовно назвати «Сеча та ФСБ», зроблена за дорученням Всесвітнього антидопінгового агентства, викликала в Росії розгубленість навпіл зі сміхом.

Не можна сказати, що доповідь антидопінгового розслідування "комісії Макларена" стала для російських функціонерів, спортивних, політичних, пропаганд-журналістських, громом серед ясного неба. Ні, за великим рахунком, все було очікувано: «Справи кепські». І все ж у реакції відчувалася певна розгубленість. Схоже, в Москві не чекали настільки жорстких, нещадних формулювань від Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА), а слідом - від Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

«ВЧИМО МАТЧАСТИНУ»: ЩО ЗАГРОЖУЄ РОСІЙСЬКОМУ СПОРТУ

Що сказати - такого не було навіть за радянських часів. Країна, що хизується своєю величчю і неповторністю, ризикує стати справжнім вигнанцем у такий медійно важливій, резонансній сфері, як спорт вищих досягнень.

Тільки уявіть собі, що це означає. Міжнародний олімпійський комітет не сприятиме проведенню в Росії будь-яких міжнародних спортивних заходів. МОК закликав міжнародні федерації з зимових видів спорту заморозити («заморозити зимові види» - не жарт, про жарти - пізніше) підготовку великих змагань в Росії. Це застереження діятиме до 31 грудня 2016 року, воно може бути переглянуте тільки на засіданні виконкому МОК у грудні.

Не менш жорсткий підхід до святая святих, до першоджерела нової російської ідентичності на кшталт «кримнаш» - переможної Олімпіади Сочі-2014, яка загрожує обернутися найбільшою поразкою російської спортивної системи. МОК перевірить ще раз усі допінг-проби російських спортсменів, взяті на Олімпіаді-2014. Також ініційовано повне розслідування відносно всіх спортсменів, їхніх тренерів, посадових осіб та допоміжного персоналу. Для цього розслідування створена спеціальна комісія.

Виталий Мутко / Фото: ИТАР-ТАСС

Зрозуміло, не залишаться осторонь натхненники та організатори цих «перемог». МОК оголосив про початок дисциплінарного розслідування щодо представників Мінспорту РФ, згаданих у доповіді WADA. Комітет не видасть згаданим у доповіді співробітникам Мінспорту РФ акредитації на Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро, всім, починаючи зі спортивного міністра Віталія Мутко (шкода - він вже так добре вивчив фразу «Ноу кріміналіті!»). Що цікаво, під санкції потрапила легендарна фігуристка Ірина Родніна - глава управління медичних і науково-дослідних програм Олімпійського комітету Росії. Одне це саме по собі - потужний удар по сакралізації російського/радянського спорту.

Що стосується рішення про участь російських спортсменів в Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро, то... «МОК досліджуватиме правові можливості як колективної заборони на участь всіх російських спортсменів в Олімпійських іграх 2016 року, так і права на індивідуальну справедливість (щодо окремих атлетів, - ред.). У зв'язку з цим, МОК візьме до уваги рішення CAS (Спортивного арбітражного суду в Лозанні) 21 липня 2016 року про правила IAAF, а також Всесвітній антидопінговий кодекс і Олімпійську хартію», - йдеться у пункті 2 заяви МОК.

У розшифровці з бюрократичного це означає наступнее. Комітет проведе додаткові юридичні консультації з питання про можливе усунення збірної Росії від Ігор-2016. Багато хто каже, що дата 21 липня названа невипадково, оскільки 22 липня закінчується термін подачі заявок на Олімпіаду в Ріо. Однак, згідно інсайду іспанської газети Marca, МОК відклав ухвалення рішення про можливе відсторонення російської команди від Ігор у Ріо-де-Жанейро до вихідних (23-24 липня). Що тоді буде з заявкою, не зовсім зрозуміло. Або, навпаки, зрозуміло, що її не буде?

 Ричард Макларен / Фото: www.sport-express.ru

Члени виконкому МОК підтримали пропозицію, озвучену на саміті організації в червні - скасувати презумпцію невинуватості російських спортсменів щодо допінгу. Виконком МОК попросив WADA продовжити мандат Річарда Макларена, щоб повідомити імена росіян, причетних до "системи приховування позитивних допінг-проб", спортивним організаціям. А ось це, до речі, переконливо спростовує основну діючу тезу російських ЗМІ про принципову відсутність конкретики в доповіді Макларена.

На прикладі МН-17 ми раніше вже переконалися, що такою є сходинкова система західної бюрократії. Спочатку загальні висновки і лише потім - безжально звужуються кільця висновків, конкретні імена і звинувачення.

ІСІНБАЄВА ТА ОРЄХ З ЛАВРОВИМ

Видима розгубленість російської пропагандистської машини наразі пояснюється, насамперед, відкладеним остаточним рішенням МОК про допущення-недопущення всієї збірної Росії в Ріо. Якщо воно буде прийнято якщо не 21 липня, то 22-го, а може, і взагалі після вихідних, то як накажете подавати-продавати інформацію. Хто ворог, хто друг? Кого, грубо кажучи, «мочити в сортирі»? (Про це в прямому, а не фігуральному сенсі, також трохи пізніше).

Медіакратія не розрахована на половинчастість рішень і сприйнять («у чомусь ми праві, а у чомусь неправі»), підвішену на варіативність ситуації. Опинившись у такому двозначному становищі, медіакратичні, вибачте за тавтологію, медіа працюють вхолосту. Ну як авто під час сильних морозів. Стоїть на місці, фирчить. Нікуди не їде, але підтримує в тепленькому стані, як всю велику, перевірену в справі машину, так і її пасажирів.

Пропагандистському механізму потрібно якось протриматися на холостих обертах до того часу, коли буде прийнято рішення. І ось тоді вже можна буде набрати обертів, щоб звично громити ворогів, які знову повстали проти Росії, що встала з колін.

Елена Исинбаева. Фото: РИА Новости, Антон Денисов

А поки що, до того, потрібно проявляти толерантність, демонструвати дружелюбність. І ось обличчям російської команди стає чарівна чемпіонка Олена Ісінбаєва (правда, вбрана в ділові костюми з суворим бюрократичним обличчям, вона все частіше схожа на інваріант «державної спортсменки» типу Журова-Родніна). Саме її відправили клопотати за російський спорт в Арбітражному спортивному суді в Швейцарії. І вона ж стала головною героїнею російських теленовин. А слова «чисті спортсмени» (тобто, ті, кого не впіймали на допінгу; є ще більш пафосний варіант - «чисті атлети») стали в Росії більш популярні, ніж недавній бренд-хіт «ввічливі люди» (а це самі знаєте що).

Але якось надто вже багато запашної миролюбності... Це як дезодоруюча картонка в салоні. А машині, що працює на холостому ходу, ніяк не можна без жорсткого агресивного смороду. Його забезпечує знаменитий міністр, який влив свіже вино у старі міхи дипломатичної термінології (замість «казус-беллі» - «дебіли-бля»).

Керри,  Лавров

«Глава МЗС РФ Сергій Лавров поговорив з держсекретарем США Джоном Керрі і висловив усе, що він думає про підбурювальні антиросійські вимоги, що їх висуває Антидопінгове агентство США», - віщають провідні новинники, граючи обличчям і голосом на словах «висловив усе, що він думає». Споживачам зомбоящика залишається тільки здогадуватися, які саме недипломатичні вислови вжив видатний дипломат. А у росіян в цьому сенсі фантазія багата.

«Керрі погодився з необхідністю не допускати політизації спорту, - відзначили в МЗС», - тут у голосі провідних звучать нотки жалю, навіть співчуття - ну, ясно, як же встояти боягузу Керрі проти такого крутого і грізного Лаврова. І далі - вишенькою на торті заключна фраза: «Голови зовнішньополітичних відомств Росії та США обговорили кроки щодо врегулювання конфлікту в Сирії, а також тему політизації спорту». Тиць!

Уявляю, як дико смішно звучить ця фраза для американців з їхньою наївною вірою, хто кожен повинен займатися своєю справою. Але для Росії, де всім і вся керують випускники одного відомства на три веселих букви, - нормально.

Варто зазначити, що у нинішній ситуації любов до спорту - слабкість сама по собі пробачувана - грає злий жарт з багатьма оглядачами, поглядів начебто цілком демократичних і здібностей, здавалося б, цілком аналітичних. От скажімо популярний радіо-колумніст Антон Орєх. Його саркастичний аналіз різних подій, як правило, буває точним і зваженим. А ось тут почуття міри і смаку відмовило: «Але у МОК і ВАДА немає способу виконати свій головний принцип - відокремити чистих атлетів від порушників. Залишається застосувати принцип сталінської колективної відповідальності, коли через «купку зрадників» весь народ виселяли в степи Казахстану».

Антон Орех / Фото: m.echo.msk.ru

Чи потрібно говорити, що в принципі непристойно порівнювати спортсменів, які живуть сито, благополучно, а часом і розкішно, з депортованим народом, значна частина якого вмирала по дорозі. А по-друге, ну невже аналітик Орєх не розкусив, в чому причина застосування принципу «колективної відповідальності». Є серйозні підстави вважати, що система допінгового спорту була в Росії централізованою, загальнодержавною. І в цьому випадку принцип презумпції невинуватості, як вже говорилося, змінюється «презумпцією винуватості».

А якщо скористатися запропонованою Антоном системою тоталітарних образів, то можна згадати, що після Другої світової війни принцип «презумпції винуватості» діяв щодо есесівців і партійних бонз НСДАП. Це їм потрібно було доводити свою невинуватість у злочині. І також саме тому, що їхня централізована, загальнодержавна система була злочинною...

Чесно скажу, що мені самому порівняння спортсменів з есесівцями не подобається, здається явно не коректним. Але не більшою мірою, ніж Орєховське порівняння МОК і ВАДА зі Сталіним, запозичене, до речі, у російських спортивних бонз. Так чи варто було користуватися аргументацією спеців, які довели підвідомчу сферу діяльності до її нинішнього стану? А вже через свої злі наміри чи за наказом з Кремля - це інші питання, якими будуть займатися саме комісії МОК і ВАДА.

ЧИСТИЙ ЧИСТО РОСІЙСЬКИЙ ВИД СПОРТУ

Тобто, якщо так далі піде, то російська проблема Чемпіонату світу з футболу-2018 (недавно стало відомо про загрозу зриву термінів будівництва найдорожчого у світі стадіону у Петербурзі) відпаде сама собою.

Фото: ria.ru

Так росіянам скоро залишиться тільки один легальний і бездоганно чистий вид спорту - Чемпіонат з дотепності. Тільки він, на відміну від української "Ліги сміху", буде проходити не в телеящику, а в Рунеті. Тут допінг не допоможе, тут у всіх рівні шанси на успіх, і ім'я нічого не вирішує. На рівних змагаються і новачки, і метри, визнані майстри цього змагання на кшталт Віктора Шендеровича. І щоб ви знали, при всій до нього повазі він не завжди входить в трійку призерів, чому сам буває радий, смачно цитуючи інших.

Заради справедливості слід сказати, що самі реалії події - сеча (неубієнно смішна тема карнавальної культури - «тілесний низ») у поєднанні з спецслужбистами - дуже сприяють вибуху сміху. Завдання полегшується (у хорошому сенсі слова).

* * *

- За Путіна ФСБ з ордена "мечоносцев" перетворилася на орден "моченосцев".

МЗС Роисси y@Fake_MIDRF

- Ми здогадувалися, що Росії сеча вдарила в голову, але не вистачало фантазії припустити, що вона зі сховищ ФСБ. Це відкриття багато щопрояснює в поточному історичному моменті.

Віктор Шендерович @shenderovich

-Федеральна служба аналізів сечі.

Федір Крашенинніков y@Fyodorrrrr

- Наступна "бондіана" буде про те, як суперагент 007 перешкоджає російським розвідникам міняти сечу. "007: Жовта лихоманка".

Олексій Петунін

- У чекіста повинна бути холодна голова, гаряче серце, спритні руки і чиста сеча.

Рогозін на орбіті y@LyapunovS

- Замість пам'ятника Дзержинському на Луб'янці пропоную встановити тепер пісяючого хлопчика.

Роман Доброхотов

* * *

Ну, звичайно ж, не обійшлося без віршів. Зустрічаються як класичні переробки пісень, так і стилізації під хитрі класичні поетичні розміри:

- Четвертые сутки

Пылают станицы,

Но мы офицеры,

И я не шучу -

Подайте пробирки,

Поручик Голицын,

Корнет Оболенский -

Меняйте мочу!

Нерезидент y@neresident

- однажды в олимпийском сочи

поймал я монстра пикачу

менял он тайно среди ночи

мочу

Йодль сумі y@Grauaerman

* * *

Не обійшлося також без переходу на особистості. Точніше, на особистість Самі-Знаєте-Кого:

- Замість його обіцянки  "Замочу в сортире!"  буде тост "За мочу! В сортире!"" Саме з цим він і увійде в історію...

eating my soup y@OraclePigFuntik

* * *

Відомий опозиційний політик і за освітою історик подивився на проблему глобально:

- Починали з вставання з колін, а закінчили підміною сечі.

Володимир Рижков y@Respublicanez

* * *

А тепер увага! Кращий жарт дня! Як неважко здогадатися, що він виходить не з рота і не з голови. А безпосередньо «фром май харт»:

- Ми цією доповіддю трошки засмучені

Віталій Мутко

* * *

Як говориться, «помри, краще не скажеш». Втім, вмирати не треба - всім фігурантам цієї справи - міцного здоров'я і довгих років життя. Розгляд обставин буде довгим.

Олег Кудрін, Москва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-