САП повернула прокуратурі Києва "справу Василишина"

19.07.2016 15:33 489

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повернула до прокуратури Києва кримінальне провадження щодо заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина, розслідування якої остання намагалася 15 липня передати до САП.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі САП.

"Ми знову бачимо, як неуповноважені законом органи гучно рапортують про затримання на хабарі топ-чиновника, вочевидь порушуючи підслідність, а потім нишком намагаються передати справу до САП для її завершення. Але наша позиція чітка: саме прокуратура м. Києва повинна довести розпочате нею провадження до логічного завершення - судового вироку", - цитує прес-служба керівника САП Назара Холодницького.

У відомстві зазначили, що з самого початку цю справу мало розслідувати Національне антикорупційне бюро під керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, однак нею зайнялися інші органи. Зокрема, Василишина затримали під час отримання хабара 8 липня працівники прокуратури та СБУ.

У САП нагадали, що одразу після затримання виступили з заявою про те, що усі провадження з підслідності НАБУ та САП, які розслідують інші правоохоронні органи, порушуючи закон, можуть бути програні в суді. У відомстві також зауважили, що докази були зібрані прокуратурою м. Києва усупереч ч. 5 ст. 36 КПК, згідно з якою забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, іншому органу досудового розслідування.

Як повідомлялося, 11 липня за Василишина було внесено заставу у розмірі 2 мільйони 856 гривень, і він вийшов із СІЗО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-