У Комітеті виборців сказали, як побороти "гречкосійство"

14.07.2016 21:23 1251

Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель назвав причиною підкупу на проміжних виборах 17 липня мажоритарну складову, недосконалість відповідного законодавства та низький рівень політичної культури у багатьох суб'єктів виборчого процесу.

Про це він заявив на прес-конференції у Чернігові, передає прес-служба КВУ. 

За словами глави КВУ, для боротьби із підкупом Верховна Рада має внести низку змін до виборчого законодавства, зокрема скасувати мажоритарну складову та усунути недоліки визначення поняття підкупу. 

"По-перше - провести повноцінну виборчу реформу та відмовитися від мажоритарної складової на парламентських виборах. По-друге - узгодити поняття підкупу виборців у Кримінальному кодексі та законі "Про вибори народних депутатів України". Зараз визначення підкупу у цих законах відрізняються, що не сприяє їх належному застосуванню", - наголосив Кошель.

По-третє, важливо чітко визначити саме поняття підкупу, що дасть можливість  правоохоронним органам порушувати кримінальні справи. Для цього, до прикладу, потрібно передбачити, що підкупом є, в тому числі, надання виборцю неправомірної вигоди благодійними фондами, громадськими організаціями, які мають назви, співзвучні з назвами суб'єктів виборчого процесу.

За даними КВУ, випадки непрямого підкупу виборців зафіксовані в усіх семи мажоритарних округах на проміжних виборах 17 липня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-