Добровольці першої хвилі зможуть раніше повернутися додому

12.07.2016 14:14 77

Військовослужбовці, які уклали контракти до завершення особливого періоду, отримали право переукласти їх на менший строк.

За відповідне рішення проголосували 233 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зауважила під час виступу у ВР один із авторів закону №4689 народний депутат від фракції "Батьківщина" Альона Шкрум, добровольці, які пішли на фронт у першій хвилі, укладали контракти зі Збройними силами строком «до завершення особливого періоду» й наразі не можуть бути демобілізовані на відміну від колег, які підписували контракти пізніше, уже з визначеним строком служби.

За її даними, на сьогодні таких військовослужбовців близько 20 тисяч.

А ухвалений закон передбачає надання  військовослужбовцям, які мають зазначені контракти, права переукласти ці контракти строком на шість місяців.

Під час обговорення член Комітету з питань нацбезпеки Тарас Пастух з голосу вніс правку до закону, згідно з якою врегульовується питання служби військовослужбовців, які уклали трирічні  контракти із ЗСУ в 2012 чи в 2013 роках, але у зв'язку з настанням особливого періоду не можуть їх розірвати. Він пояснив, що чинне законодавство передбачає у разі оголошення особливого періоду, як це було зроблено в Україні на початку АТО, всі раніше укладені контракти продовжуються до завершення цього періоду.

Внесена Пастухом правка скасовує цю норму й передбачає, що військовослужбовці з раніше укладеними контрактами, після оголошення особливого періоду служитимуть до оголошення демобілізації, але не більше 12 місяців після завершення дії контракту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-