Квасьневський закликав Київ забути мрію про членство в НАТО

04.07.2016 00:38 2287

Колишній президент Польщі Олександр Квасьневський закликав Україну відмовитися від мрії про вступ до НАТО.

Як повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung, про це Квасьневський заявив, виступаючи на заході Фонду імені Кербера у Варшаві.

"Колишній президент Польщі Олександр Квасьневський закликав Україну відмовитися від мрії про вступ до НАТО. Поки Україна не є повноправним членом Євросоюзу, про це не може бути й мови", - повідомляє видання.

Екс-президент Польщі висловив також занепокоєння щодо безпеки своєї країни, країн Балтії та Молдови. Квасьневський заявив, що ситуація в цьому регіоні є найбіль небезпечною за 17 років, відтоді, як Польща вступила в НАТО. Причиною він назвав високу активність російських військових у регіоні, особливо біля кордонів Естонії та Латвії, крім того, у безпосередній близькості від Молдови.

На думку екс-глави держави, у зв'язку з навчаннями Росії біля східних кордонів Альянсу слід розраховувати на те, що під час саміту країн-членів НАТО 8 і 9 липня у Варшаві буде прийнято рішення про посилення військової присутності в Польщі та країнах Балтії. Квасьневський упевнений, що в кожну з держав альянс направить по одному інтернаціональному батальйону. Особовий склад підрозділів буде сформований, ймовірно, з солдатів Великобританії, Німеччини, Канади і США.

При цьому Квасьневський підкреслив, що постійна присутність військ НАТО у великих масштабах у цьому регіоні не плануватиметься, оскільки це суперечило б зобов'язанням укладеного 1997 року договору між НАТО і Росією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-