Президент ПАРЄ закликав Росію звільнити всіх українських політв’язнів

20.06.2016 13:29 1236

Президент ПАРЄ Педро Аграмунт закликав Росією до звільнення українських політв'язнів, врегулювання конфлікту на Донбасі та повернення Україні контролю над її кордонами.

Про це він заявив у своєму вітальному слові у сесійній залі Ради Європи у Страсбурзі, де, зокрема, привітав члена офіційної делегації України Надію Савченко з її першим робочим днем у складі асамблеї та зі звільненням двох українських політв'язнів Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Дозвольте мені привітати у цій залі нашу колегу Надію Савченко, звільнену російською владою кілька тижнів тому, а також звільнення ще двох українських політв’язнів, які були помилувані Росією. Пані Надія, цей дім демократії - це ваш дім. Ласкаво просимо. Ваше звільнення, а також звільнення двох громадян України Солошенка та Афанасьєва свідчать про те, що демократія діє», - заявив Аграмунт.

Президент ПАРЄ також закликав обидві сторони-учасниці конфлікту в Україні звільнити інших ув’язнених, відповідно до Мінських домовленостей, припинити вогонь, відвести озброєння, забезпечити проведення виборів на сході згідно з законами України та міжнародними стандартами і повернути повний контроль над кордонами України, визнаними міжнародною спільнотою.

Педро Аграмунт також привітав звільнення інших політв’язнів, зокрема, азербайджанської журналістки Хадіджи Ісінбаєвої.

Нагадаємо, у Страсбурзі розпочалася літня сесія ПАРЄ. Вперше у роботі сесії ПАРЄ візьме участь член української делегації Надія Савченко, яка входить до складу комітету асамблеї з питань міграції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-