Україна налаштована рішуче проти скандальної заяви генсека ООН по Росії

18.06.2016 04:55 1779

Українська сторона має намір звернутися до всіх членів Генеральної Асамблеї ООН, щоб засудити скандальну заяву Пан Гі Муна про "вирішальну роль" Росії у припиненні конфліктів.

Це зазначила в п'ятницю в Вашингтоні віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Ми вже реагуємо на це (висловлювання Пан Гі Муна – ред.). По-перше, керівник нашої Місії в ООН Володимир Єльченко одразу зробив заяву з цього приводу. Я знаю, що сьогодні відбулася зустріч прем'єр-міністра з Самантою Пауер (постпредом США при ООН – ред.), там теж про це йшлося", - зауважила представник українського уряду.

Вона підкреслила, що й сама під час зустрічей у Вашингтоні порушувала питання, що Україна "хотіла б бачити підтримку Сполучених Штатів", а також "заперечення такої позиції генерального секретаря ООН".

Віце-прем'єр наголосила, що повністю поділяє позицію українських дипломатів, які вважають подібного роду висловлювання неприпустимими.

"Ми будемо працювати з усіма членами Генеральної Асамблеї ООН, втім це процес не одного дня", - зауважила Климпуш-Цинцадзе.

Водночас вона нагадала, як минулого року Пан Гі Мун відвідав "Парад Перемоги" в Російській Федерації. "Мені абсолютно прикро, що генсек не зробив додаткових висновків за цей рік, і досить прикро читати коментарі його речника, який зазначив, що на цей момент вони не збираються змінювати своєї позиції", - сказала Климпуш-Цинсадзе.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні генсек ООН підготував промову для Петербурзького економічного форуму, у якій йдеться про те, що Росія "відіграє вирішальну роль... у розв'язанні нагальних глобальних проблем, від припинення конфліктів в Україні та Сирії, до забезпечення прав людини та боротьби з поширенням зброї масового ураження".

У четвер постійний представник України при ООН Володимир Єльченко висловив обурення такою постановкою питання, зауваживши,що глава ООН таким чином втрачає моральне право говорити що-небудь про конфлікт між Росією і Україною.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-