Москаль просить Луценка розслідувати кредити банку "Україна" та НБУ часів Ющенка

08.06.2016 12:19 1559

Губернатор Закарпаття Геннадій Москаль просить Генеральну прокуратуру перевірити матеріали кримінальних справ що стосуються часів, коли Віктор Ющенко був головою банку «Україна» й начебто сприяв у незаконному виданні багатомільйонних кредитів бізнесменам.

Про це він повідомив заявив на своєму сайті.

«На початку 90-х років Віктор Ющенко, будучи одним із керівників Комерційного агропромислового банку «Україна», видав Юссефу Харесу (громадянин України з 1997 р., сирієць за походженням) кредит на суму 1,5 мільйона доларів США, який так і не був повернутий, – заявляє Москаль. – Банк звернувся до суду з позовом про примусове стягнення грошей, однак юрист банку, який ішов на розгляд справи, був викрадений разом із оригіналами документів щодо Юссефа Хареса. За цим фактом у 2002 р. МВС України порушило кримінальну справу, яку так і не довели до логічного завершення», - заявив Москаль.

Крім того, у 1997 р. Нацбанк України, головою якого на той час був Ющенко, видав фірмі “Харес-інкорпорейшен”, яка належить Харесу, 4,5 мільйонів доларів кредиту. "Ю.Харес переказав кошти у Францію на рахунок іншої, створеної ним же фірми. За цим фактом Прокуратура м. Києва провела перевірку й порушила кримінальну справу, однак, як і в попередньому випадку, слідство з незрозумілих причин не проводилося, хоча державі завдано значних збитків,» - наголошує він.

За інформацією Москаля, після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах Юссеф Харес став радником Президента з питань іноземних інвестицій.

Геннадій Москаль направив звернення Генеральному прокурору України Юрію Луценку з проханням ретельно перевірити матеріали вказаних кримінальних справ, дати їм юридичну оцінку, а також поновити розслідування за фактом викрадення юриста банку «Україна».

Як повідомляв Укрінформ, 7 червня Геннадій Москаль оприлюднив документи стосовно «Лікарні майбутнього», у яких вказано суми благодійний внесків від різних відомих осіб. Ці внески Москаль розцінив як хабарі, й публічно  вимагав притягнути за них до відповідальності зазначених осіб, включно із самим екс-президентом Ющенком.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-