Глава МЗС Німеччини запропонував план врегулювання кризи в Україні

06.05.2014 11:36 1189

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр запропонував план з п'яти пунктів для врегулювання кризи в Україні, зокрема шляхом підсилення посередницької ролі ОБСЄ та проведення другої зустрічі «четвірки» (ЄС, США, Росії та України).

Про це він написав у статті, опублікованій у вівторок у газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

«На сьогодні, на мій погляд, насамперед є важливими наступні п'ять кроків», - зазначив дипломат.

По-перше, Штайнмайєр пропонує провести другий раунд чотиристоронніх переговорів щодо України. «Це було б потужним політичним сигналом того, що всі чотири сторони зустрічі в Женеві визнають домовленості і хочуть втілювати їх у життя», - вважає він.

По-друге, глава німецького МЗС наголосив на важливості проведення намічених на 25 травня президентських виборів в Україні, які «в демократичний спосіб узаконять владу нового українського керівництва і сприятимуть стабілізації політичної та економічної ситуації в країні».

По-третє, на думку Штайнмайєра, важливим є посилення посередницької ролі ОБСЄ, зокрема шляхом проведення за сприяння організації «круглих столів» та конференцій на національному, регіональному та місцевому рівнях.

По-четверте, наголосив німецький дипломат, потрібно вести дискусію щодо конституційної реформи в Україні через залучення представників усіх регіонів країни та особливо громадськості.

Не в останню чергу, за словами політика, необхідно посилити зусилля, спрямовані на "роззброєння недержавних угруповань та звільнення громадських будівель".

Штайнмайєр також вкотре підкреслив, що варіант врегулювання конфлікту в Україні військовими методами не розглядається.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-