Останні новини

Судді Майдану мають бути звільнені! Вимагаймо від депутатів рішення 29 вересня

Михайло Жернаков Блоги 28.09.2016 15:49 379

29 вересня Верховна Рада повинна зібратися на позачергове засідання з метою звільнення за порушення присяги суддів Майдану.

Герої дня – фракція Самопоміч, яка першою і поки що єдиною відреагувала на заклик РПР і теж вимагала скликання позачергового засідання Ради, а також Президент, який засідання скликав.

Але плескати в долоні ще рано, і ось чому.

Рада може не зібратися / не проголосувати

Для позитивного рішення потрібні присутність і позитивне голосування щонайменше 226 депутатів, яких і в пленарний тиждень зібрати важко.

Я не знаю, якою може бути поважна причина не прийти і не голосувати за звільнення, судді Волкової, яка відпустила Садовника, підозрюваного в розстрілі 39 Героїв Небесної Сотні. Але все можливо.

Кожен депутат, який збирається не прийти або не голосувати 29-го числа – зрадник інтересів України. 

Ми повинні це усвідомлювати. А депутати – знати, що ми усвідомлюємо.

Ми зі свого боку забезпечимо детальне висвітлення інформації про кожного депутата, який не прийде, або в відповідальний момент не голосуватиме. Але депутати повинні відчувати, що нам усім не все одно. Дзвоніть їм, пишіть їм, теґайте їх і фейсбуці. Вимагайте присутності і позитивного голосування.

Верховна Рада все ще повинна призначити члена Вищої ради юстиції

В поданні Президента про скликання Ради йдеться тільки про звільнення суддів за порушення присяги. І за Регламентом саме цим повинен обмежитися порядок денний засідання Ради.

Але якщо Рада не вирішить питання призначення члена Вищої ради юстиції (ВРЮ), до найвищого суддівського органу представника обиратиме з'їзд суддів. Нагадую – делегатами з'їзду виступають судді Царевич і Кицюк, а сам з'їзд призначає на відповідальні посадисуддів-землевласників і осіб, пов'язаних із Ківаловим і Медведчуком.

Як ми знаємо – за наявності політичної волі Рада може все. Тому обрання достойного члена ВРЮ і належного втілення судової реформи – питання виключно наявності політичної волі.

Крім 20+ суддів Майдану є ще 700+ "суддів Януковича". Що з ними?

Пам'ятаєте, нам усім обіцяли звільнити і відправити на новий конкурс 1800 "суддів Януковича"? 700+ із них зараз перебувають на розгляді в Верховній Раді. Якщо рада не розгляне це питання завтра, вирішувати питання про призначення їх на посади буде Вища рада правосуддя (фактично – перейменована Вища рада юстиції). Як вона формується і хто в ній приймає рішення – див. вище.

Таким чином судді, призначені в непрозорий спосіб за Януковича, будуть призначені безстроково. І серед них можуть опинитися чимало Волкових, Татькових і Чаусів.

Тому Президенту варто було б переформатувати подання, а Раді – знайти варіант вирішення цих питань на випадок, якщо Президент залишиться при думці, що решта питань судової реформи не такі важливі.

Слідкуємо.

Михайло Жернаков, експерт Реанімаційного пакету реформ

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-