Українцям, які часто їздять до Криму, радять отримати "запасний" паспорт

07.07.2016 17:41 926

Юрист Регіонального центру прав людини Сергій Заєць радить українцям, які часто їздять до Криму, отримати запасний український паспорт для виїзду за кордон.

Він убезпечить їх у разі загублення, крадіжки або пошкодження паспорта громадянина України на території окупованого Криму, заявив Сергій Заєць у четвер на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Якщо у вас в Криму зник паспорт, вас не випустять українські прикордонники, навіть якщо пропустять російські, і відновити українські документи на території Криму буде неможливо", - повідомив Заєць.

Єдиний вихід, вважає юрист, необхідно "отримати кілька українських паспортів - український внутрішній і щонайменше два іноземні паспорти".

Інакше доведеться виїжджати до українського консульства за межами Криму, оскільки "Україна не контролює ситуацію в окупованому Криму".

У даному випадку, вважає експерт, в Україні, по-перше, повинні "припинити вважати порушенням перетин Криму в обхід українських контрольно-перепускних пунктів". По-друге, повідомив він, консульські служби України повинні надавати своїм громадянам допомогу в отриманні документів у максимально короткі терміни, з мінімальними витратами, організувавши прийом заяв про загублення або втрату паспорта по Інтернету.

"Коли людина за кордоном опиняється у складній життєвій ситуації, їй надають квитанцію про сплату в розмірі 65 доларів..., як можна сприймати і оцінювати дії чиновників консульства?" - заявляє Заєць.

Однак, за його словами, після того, як в ситуацію втручаються журналісти телеканалу, паспорт українцю видають упродовж двох годин і безкоштовно.

"Виходить, без телеканалу людина тиждень і місяць чекатиме на вирішення свого питання. Я вважаю, що МЗС України має провести перевірку діяльності своїх консульств і з'ясувати, наскільки правильно вони збираються гроші. Консульствам необхідно повернутися обличчям до проблем людей, бо на них лежить відповідальність за те, щоб громадяни України берегли свій паспорт, цінували громадянство України і були впевнені у тому, що держава їх не полишить у складній ситуації", - вважає Заєць.

В ході брифінгу перед журналістами виступив громадянин України Сергій Антоненко, який розповів, що під час перебування в окупованому Криму він жив у приватному готелі, і у нього вкрали усі українські документи, у тому числі паспорт. Намагаючись повернутися додому, він не зміг перетнути адміністративний кордон з Кримом - його не пропустили російські прикордонники, попри те, що у нього були довідки про втрату в Криму паспорта громадянина України і порушення у зв'язку з цим кримінальної справи. За словами Сергія, оминувши закони, як України, так і РФ, йому вдалося перетнути Керченську протоку і дістатися до найближчого консульства України в РФ в Ростові. Отримавши новий український паспорт, він зміг повернутися додому, але тепер, вважає він, згідно з українським законодавством, на нього чекає, як мінімум, адміністративне покарання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-