ОБСЄ: Звіт про Широкине – правильний, і російської руки там немає

ОБСЄ: Звіт про Широкине – правильний, і російської руки там немає

Укрінформ
Звіт Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ щодо обстрілів у районі Широкиного 26 квітня базувався на тому, що бачили спостерігачі на місцях. І цей документ не готували російські члени СММ.

Про це заявив кореспондентові Укрінформу речник СММ ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків.

"Ми підтверджуємо те, що сказали. Ми бачили це своїми очима. Ми доповідаємо тільки про те, що безпосередньо бачили. Ми перевіряємо багато фактів, про які доповідали. Та доповідь була підготовлена місією, її не робили російські колеги", - сказав він, коментуючи реакцію командування АТО, яке назвало недостовірною доповідь СММ ОБСЄ щодо Широкиного від 26 квітня, а також відповідаючи на запитання, чи не був цей звіт підготовлений російськими спостерігачами СММ.

Боцюрків також запевнив, що "у Києві перевіряють усю інформацію, яка готується спостерігачами на місцях виключно на підставі побачених подій".

Як відомо, у складі СММ ОБСЄ є 23 росіянина.

Нагадаємо, на офіційному сайті СММ ОБСЄ була розповсюджена інформація, з якої випливає, що протягом дня 26 квітня спостерігачі місії в районі населеного пункту Широкине Донецької області зафіксували загалом 413 пострілів із озброєння різних типів, які нібито були здійснені підрозділами Збройних Сил України в напрямку території бойовиків у Донецькій області.

При цьому за цей же проміжок часу на контрольованій Україною території спостерігачами СММ ОБСЄ було зафіксовано лише 2 вибухи від артилерійських снарядів калібром 122 мм на східній околиці населеного пункту Бердянське Донецької області.

З огляду на це командування штабу АТО в середу офіційно заявило, що оприлюднені ОБСЄ дані не відповідають інформації про обстріли контрольованої Україною території, зафіксовані штабом АТО в секторі "М".

Читайте також: Бойовики поновили обстріл Широкиного

Насправді ж, як зазначили в командуванні АТО, загалом протягом зазначеної доби було зафіксовано 17 випадків відкриття вогню по позиціях Збройних Сил України, у відповідь на які підрозділи ЗСУ відкривали вогонь 8 разів. Ця інформація опосередковано підтверджується даними, отриманими Спільним центром контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін від представників окремих районів Донецької області, які здійснювали моніторинг режиму припинення вогню на посту спостереження.

Командування антитерористичної операції заявило, що вважає випадки розповсюдження СММ ОБСЄ недостовірної та неповної інформації неприпустимим. Також було наголошено на необхідності якнайскорішого вирішення питання про встановлення СММ ОБСЄ веб-камер для спостереження у найбільш гарячих точках вздовж усієї лінії зіткнення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-