"Нормандська четвірка" міністрів закликала відвести важке озброєння на Донбасі

22.01.2015 01:24 444

Міністри закордонних справ України, Росії, Німеччини і Франції висловили занепокоєння спалахом бойових дій на Донбасі, закликали припинити вогонь, відвести важкі озброєння, дотримуватися «режиму тиші» та просувати можливості встановлення миру на Донбасі.

Про це йдеться в їх спільній заяві, поширеній за результатами зустрічі в Берліні.

«Міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Росії та України продовжили свою дискусію, спрямовану на мирне врегулювання кризової ситуації в східній Україні на базі Мінської угоди, з урахуванням стійкого політичного процесу», - йдеться в заяві.

Читайте також: У Берліні розпочалася зустріч глав МЗС «нормандської четвірки»

Вони наголошують своє серйозне занепокоєння тим, що їхній заклик до повного дотримання "режиму тиші" не був почутий, і навіть навпаки - серйозна ескалація боїв на Донбасі спричинила загибель багатьох людей, включно з цивільними. Це має бути негайно припинене, а режим припинення вогню - відновлений, наголошують чотири міністри. Вони закликають всіх учасників подій цілковито його дотримуватися.

Міністри закликають усі втягнені сторони зупинити ворожість і відвести важкі озброєння відповідно до умов щодо Лінії розмежування згідно з додатком до Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року, де їх зможе контролювати спеціальна моніторингова місія ОБСЄ за підтримки узгоджених механізмів на місцях.

Міністри підтверджують, що відчутний поступ у повному втіленні Мінських домовленостей має бути досягнений напередодні планованого саміту в Астані, зокрема, шляхом створення належних умов для дієвого припинення вогню, шляхом домовленостей про можливості доставки гуманітарної допомоги та продовження звільнення полонених.

Читайте також: Штайнмайєр сподівається на результативні переговори «нормандської четвірки»

Міністри підтверджують свою підтримку Тристоронньої контактної групи і закликають усіх підписантів Мінських домовленостей зустрітися найближчими днями й обговорити припинення вогню та виведення важких озброєнь відповідно до умов Лінії розмежування, узгоджених у Мінську 19 вересня, а також створити умови для повного втілення Мінських домовленостей.

Вони також закликають Тристоронню контактну групу створити робочі групи по окремих аспектах Мінських домовленостей.

Актуально

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-