Рада з фінстабільності не вбачає серйозних ризиків для фінансового сектору

Рада з фінстабільності не вбачає серйозних ризиків для фінансового сектору

Укрінформ
Ризики фінансового сектору нині є низькими та контрольованими, тому поступове згортання антикризових заходів не має призвести до припинення підтримки економіки.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Національного банку, про це йдеться у шостому Звіті про діяльність Ради з фінансової стабільності за період із серпня 2020 року до липня 2021 року.

Зазначається, що Рада традиційно зосередила роботу на оцінці системних ризиків; також у фокусі були проблеми фінансового сектору в умовах посткризового відновлення економіки.

"Прогрес у здійсненні вакцинації та відновлення економіки сприяли зменшенню оцінки ризиків коронакризи. Загалом системні ризики фінансового сектору наразі є низькими та контрольованими. Водночас поступове згортання антикризових заходів не має створити ризики припинення підтримки економіки. Продовження співпраці з МВФ є запорукою зменшення загроз для фінансової стабільності", - йдеться в повідомленні.

На засіданнях Ради за рік, що минув, розглядалися зокрема, питання відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) та реалізації планів скорочення непрацюючих кредитів (NPL) державних банків.

Рада узгодила низку рішень для відновлення платоспроможності ФГВФО, зокрема: схвалила реструктуризацію боргових зобов’язань ФГВФО шляхом переведення їх в умовні зобов’язання та визначила джерела їх погашення, визначила особливості входження АТ «Ощадбанк» до системи гарантування вкладів фізосіб та погодила поступове збільшення гарантованої суми вкладів до 600 тис. грн із 1 січня 2023 року.

Також Рада з фінстабільності підтримала запропоновану ФГВФО концепцію законодавчого запровадження механізму врегулювання спорів між ексвласниками та Фондом стосовно повернення активів неплатоспроможних банків.

На засіданні в лютому 2021 року Рада відзначила прогрес у реалізації планів скорочення NPL державних банків, рекомендувала їм продовжити роботу з оздоровлення кредитних портфелів у 2021 році та активніше використовувати всі наявні інструменти роботи з NPL з метою їх зменшення нижче 20% до 2025 року.

Також у звітному періоді розглядалися питання побудови системи гарантування вкладів членів кредитних спілок та системи гарантування виплат за договорами страхування життя. Рада підтримала розбудову цієї системи на платформі ФГВФО.

Читайте також: НБУ розробляє рекомендації з посилення безпеки онлайн-банкінгу

Як повідомлялось, Раду з фінансової стабільності було створено в березні 2015 року указом Президента України. Це – міжвідомчий орган, платформа для фахових дискусій про фінансову стабільність. Рада виявляє системні ризики і загрози для фінстабільності та розробляє рекомендації, щоб нівелювати вплив загроз.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-