Кредитні спілки заявляють, що їм стало легше працювати

19.10.2016 14:06 341

Останнім часом законодавство України та ставлення державних органів до кредитних спілок стали більш лояльними.

Про це заявив президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець на прес-конференції в Укрінформі.

"Останніми місяцями ми бачимо певну зміну відношення до кредитних спілок з боку державних органів. Ми зараз бачимо позитивне зрушення у плані законодавства, більш лояльного до кредитних спілок. Тому сьогодні ми маємо впевненість і оптимізм, що кредитні спілки України у найближчі роки займуть гідне місце і в економіці держави, і в покращенні добробуту наших громадян", - сказав Козинець.

За його словами, наразі кредитні спілки розвиваються у 105 країнах світу. Так, у США та Канаді близько 50% дорослого населення є членами кредитних спілок. "Мова не йде про долю капіталу у кредитних спілках, тому що ми завжди говорили, що кредитні спілки ніколи не були реальним конкурентом банків, бо у нас інша ніша. Кредитна спілка - це організація не для прибутку, а для надання послуг", - зауважив він.

Козинець також поінформував, що нині членами кредитних спілок України є близько 700 тис. громадян.

"Треба відверто сказати, що зараз не найкращі часи для української кооперації. Якщо порівняти цифри, то у 2008-2009 роках в українських кредитних спілках було більше 2 млн громадян. По активам кредитних спілок ми практично йшли на рівні Великої Британії. Сьогодні інші показники, але ми віримо у те, що ренесанс розвитку кредитної кооперації, якщо не у цьому році, то в наступному однозначно почнеться", - наголосив президент НАКСУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-