Світовий банк підтвердив намір дати Нафтогазу $500 мільйонів

21.09.2016 16:57 372

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Світовий банк вітають рішення уряду України скасувати внесені минулого тижня зміни до статуту НАК "Нафтогаз України".

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі ЄБРР.

"Ми дуже раді, що ця ситуація зрештою призвела до відновлення консенсусу щодо необхідності досягнення спільної мети трансформування корпоративного управління в НАК "Нафтогаз України" та прискорення кроків, необхідних для підготовки цієї компанії до розукрупнення. Це є однією з найважливіших реформ в Україні та наріжним каменем стратегії ЄБРР. Я особливо радий тому рівню відкритості та співробітництва, якого ми досягли", - зазначив керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж.

У свою чергу директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен зазначив, що фінустанова готова продовжувати надання Україні підтримки у реалізації важливих реформ.

"Ми вітаємо потужне бажання уряду прискорювати реформи в газовому секторі та його відданість цій меті", - сказав Кахконен.

Як нагадали у ЄБРР, установа вже надала НАК "Нафтогаз України" кредит на суму $300 млн, а Світовий банк готується надати цій компанії гарантію на суму $500 млн для закупівлі природного газу.

Як повідомлялося, український уряд ухвалив рішення прискорити розподіл НАК "Нафтогаз України" на окремі компанії, що займатимуться видобуванням, постачанням і транзитом, відповідно до правил ЄС. На етапі підготовки до розукрупнення НАК "Нафтогаз України" буде підпорядковуватися безпосередньо Кабінету Міністрів. Нещодавно прийняті ПАТ "Укртрансгаз", що є дочірнім підприємством НАК "Нафтогаз України" та відповідає за транспортування газу, значні інвестиційні рішення стануть предметом зовнішнього аудиту.

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-