Насалик пояснив, чому із зони АТО не поставлялося вугілля

30.08.2016 10:39 647

Глава Міненерго Ігор Насалик розповів, чому вугілля не поставляється із зони АТО.

Коментар міністра прозвучала в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Дві причини, чому не постачали вугілля з АТО. Перша причина - це ведення бойових дій, і більшість переходів, у нас залишилося тільки два переходи, по яких проходять вагонні пари. З іншого боку є величезна проблема в рухомому складі. А третя причина - це травень і червень не постачали антрацитову групу, щоб взагалі показати, що Україна не така енергетично незалежна, як їм здавалося. Тому ми зробили цілий комплекс, модернізували системи теплопостачання, інших поколінь, і повинен сказати, що якщо ми зараз взагалі не будемо отримувати вугілля із зони АТО, ми вже обійдемося без нього", - заявив Насалик.

За його словами, крім того, 9 фірм, які знаходяться на території "ДНР" або "ЛНР", мають право постачати антрацитове вугілля на територію, підконтрольну Україні.

"Міненерго не бере участі в будь-якому укладанні контрактів. Але для того, щоб отримувати антрацитову групу, більшість шахт, які знаходяться на території так званих "ЛНР" і "ДНР", вони зареєстровані в Україні, і ці 9 фірм, які в цьому додатку або списку, який контролюється СБУ, ось вони мають право поставляти це антрацитове вугілля із зареєстрованих шахт на наших територіях, сплачуючи податки на території України", - пояснив він.

"Міністерство розробило програму підготовки до осінньо-зимового періоду, у нас передбачено запаси 2,2 млн т. Ви згадали Львівсько-Волинський басейн, але я вам скажу, що на території України, яка контролюється Україною, ми не видобуваємо жодної тонни антрацитової групи. Ми розробили план і 3 дні тому вже прийшло перше судно, це швейцарська фірма постачала, це приватні відносини між "Центренерго" та іншими компаніями. На сьогоднішній день, якщо ще 6-7 місяців тому ми могли сказати, що без зони АТО і антрацитної групи із зони АТО ми не обійдемося, тому що по балансу у нас було більше 9 млн, це антрацитова група, які в рік Україна споживала, то на сьогоднішній день, незважаючи на те, буде поставка вугілля із зони АТО або не буде взагалі, ми компенсуємо антрацитную групу з інших країн", - резюмував Насалик.

Раніше Глава Міненерго заявляв, що за літо Україна спалила на 20% більше вугілля, ніж взимку минулого року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-