Жебрівський: На "Воду Донбасу" чекає аудит та реформування

13.09.2016 00:04 735

Вже найближчим часом буде проведено ретельний аудит діяльності комунального підприємства "Вода Донбасу", яке постачає воду по усій території Донецької області (як підконтрольну Уряду, так і тимчасово окуповану). Також відбудеться реформування компанії, зокрема, передача локальних мереж КП органам місцевого самоврядування.

Про це заявив у понеділок на нараді з питань ЖГК у Слов’янську голова Донецької ОДА, керівник обласної ВЦА Павло Жебрівський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"По "Воді Донбасу" -  терміново аудит! З податковою, відділом по боротьбі з економічними злочинами. "Вода Донбасу" має бути перевірена з ніг до голови. Завтра ж  сформувати найсерйознішу комісію – і розібрати усе до молекул та атомів", - наголосив очільник області.

Він вказав на те,  що у КП є величезні борги за спожиту електроенергію, які лише продовжують зростати. Так,  підприємство має відповідний борг у 2,4 млрд грн  з них 1,2 млрд грн – по неконтрольованій території), а за перше півріччя 2016 року цей борг зріс ще на 450 млн грн.

Крім того, голова ОДА висловив обурення, що гендиректор КП Олег Мокрий вже майже 9 місяців знаходиться на непідконтрольній Уряду території і спілкується з ним лише листуванням. "Керівник комунального підприємства, яке підпорядковується Донецькій ВЦА, не з’являється 9 місяців на підконтрольну територію - це неприпустимо", - наголосив він.

Також П.Жебрівський вказав на сумнівні обставини призначення на посаду Олега Мокрого, чим мають зайнятися правоохоронні органи.

У цілому ж, за словами голови ОДА, на "Воду Донбасу" чекає суттєве реформування.

"Підприємство "Вода Донбасу" буде функціонувати. На його балансі буде магістральний канал "Сіверський Донець" тому, що інакше неможливо - це об’єднує усі громади і буде спільною власністю громад навіть після децентралізації. Друге питання – ми передаємо усі регіональні мережі. Слов’янськ – Слов’янськ має опікуватися регіональними мережами, Маріуполь – Маріуполь має опікуватися своїми.  Локальних мереж немає бути на балансі "Вода Донбасу", - заявив він.

Як повідомляло агентство, 12 вересня Віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко перебував з робочою поїздкою  у Донецькій області у містах Слов’янськ та Краматорськ.

Під головування Віце-прем’єра, зокрема, у Слов’янську  відбулась нарада з керівництвом Донецької ОДА, керівниками міст та районів, а також комунальних підприємств області, в ході якої було обговорено підготовку до опалювального сезону, реалізацію проектів Державного фонду регіонального розвитку та основні питання відбудови інфраструктури і забезпечення мирного життя на Донеччині.

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-