Окупанти провокують екологічну катастрофу під Горлівкою - штаб

Фото 27.06.2016 15:34 2766

Російські окупанти на Донбасі провокують екологічну катастрофу, водночас поширюючи фейки про відмову української сторони від ремонтних робіт на дамбі "Джержинського фенольного заводу" поблизу Горлівки.

Про це повідомляє прес-центр АТО.

"Українська сторона СЦКК направила звернення до керівництва Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з проханням надати об'єктивну оцінку цьому факту та посприяти у якнайшвидшому врегулюванні питання початку наступної черги робіт", - йдеться в повідомленні.

Як зазначили в штабі, три тижні поспіль проросійські інформаційні ресурси активно розкручують новину про те, що українські військові зірвали роботу з укріплення аварійної дамби фенольного заводу, однак 15 червня росіяни з СЦКК передали українській стороні СЦКК листа від ОРДО, в якому йшлося про те, що остання в односторонньому порядку відкликає надані раніше гарантії безпеки і більше не забезпечуватиме дотримання режиму "тиша" на цій ділянці.

Таким чином, спочатку до української сторони СЦКК надійшла заявка на проведення робіт з посилення протиаварійного захисту на підприємстві "Джержинський фенольний завод", а після того, як завершилася підготовка до проведення робіт, було узгоджено всі нюанси, коли усі представники СЦКК, СММ ОБСЄ були на своїх місяцях, а завантажені глиною самоскиди лише чекали на дозвіл почати рух, бойовики дали "задній хід".

"Навіщо зупиняти роботи, що намагається вициганити ОРДО? Відповідь очевидна - просто під надуманим приводом члени НЗФ звинуватили в тому, що ми, буцімто, нездатні контролювати ситуацію, не тримаємо слова та ведемо антигуманну політику щодо населення Донбасу. Окрім того, вустами російського представника в СЦКК іноземним партнерам з ОБСЄ прозоро натякнули на те, що не вірять у спроможність їхньої організації забезпечити виконання завдань з відновлення нормальних умов життя, як на підконтрольній силам АТО території, так і на територіях, що тимчасово захоплені незаконними збройними формуваннями ОРДО/ОРЛО", - вважають у штабі.

У прес-центрі АТО нагадують, що частково зруйновану внаслідок обстрілів з боку ОРДО дамбу сховища і водопровід для відкачування освітленої води з хімзаводу необхідно відновити. На цей час там зібралося 500 тис. куб. м отруйних відходів фенольного і нафталінового виробництва.

"Це необхідно було зробити ще… місяць тому, адже загроза прориву пошкодженої дамби не ліквідована й досі. Якщо вона не витримає, то смертельний потік з продуктів переробки фенольної, нафталінової сировини стане отрутою не лише для екосистеми регіону, а й серйозною проблемою для тринадцяти тисяч місцевих мешканців, які проживають поруч", - наголошують у штабі АТО.

Хімзавод під Горлівкою

Фото: прес-центр АТО

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-