Польський кіноінститут підтримав фільм Марисі Нікітюк "Коли падають дерева"

05.10.2016 22:12 1061

Повнометражний художній фільм Марисі Нікітюк "Коли падають дерева", що створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно, отримав підтримку й Польського кіноінституту.

Про це повідомляє Держкіно з посиланням на компанію-виробника фільму ТОВ "Директорія кіно".

"У секції "спільне кіновиробництво" картина змагалася з проектами відомих європейських кіновиробників та ще й в умовах значного скорочення фінансування копродукційних фільмів з боку Польщі", - наголосили при цьому в ТОВ "Директорія кіно".

Драма в стилістиці магічного реалізму "Коли падають дерева" автора сценарію та режисера Марисі Нікітюк є переможцем 7-го конкурсного відбору Держкіно. Продюсери - Ігор Савиченко та Роман Климпуш спільно з іноземними партнерами - Даріушом Яблонським й Ізабелою Войцек (Польща), Катрін Дусар (Франція) і Дарко Басескі (Македонія). Над фільмом працює відомий польський оператор-постановник Міхал Енглерт, титулований на "Санденсі" та "Берлінале".

Події фільму відбуваються в українській провінції, де на очах у бунтівної п’ятирічної Вітки розгортається драма стосунків між двоюрідною сестрою дівчинки Ларисою та її коханим, бандитом на ім’я Шрам. У центрі історії - доля трьох поколінь, що проживають в жорстких соціальних рамках і спробах віднайти внутрішню свободу. В єдине естетичне тло сплітаються народні вірування місцевих жителів, дика природа, розквіт криміналу та пострадянський хаос.

Сценарій фільму "Коли падають дерева" цьогоріч став переможцем церемонії 10 сесії ScripTeastAward, яка проводилась у рамках Каннського кінофестивалю.

Український глядач зможе побачити стрічку вже восени 2017 року.

Фото: Даніїл Шамкін/Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-