Янчук отримав від Держкіно майже 23,6 мільйона на фільм про Петлюру

19.09.2016 14:04 422

На кіностудії Довженка за державні кошти розпочато виробництво повнометражного фільму Олеся Янчука "Таємний щоденник Симона Петлюри".   

Про це повідомляє прес-служба Держкіно. 

"Державне агентство України з питань кіно підписало з компанією-виробником фільму контракт про надання державної підтримки розміром 23 млн 599 тис. 998 грн. Фільм є переможцем 8 конкурсного відбору Держкіно і виробляється Національною кіностудією художніх фільмів імені Олександра Довженка. Режисер і продюсер картини - Олесь Янчук. Сценарій стрічки створювався впродовж двох років Михайлом Шаєвичем, Олександром Шевченком та Олесем Янчуком", - йдеться в повідомленні.

Документальна драма охоплює період життя Симона Петлюри під час перебування в Парижі, в еміграції. Це був короткий проміжок часу - до того дня, коли Петлюру вбив Самуїл Шварцбард. Ця історія розповідає не лише про план знищення Петлюри, а й про останні дні його життя.

"Я довгий час збирав матеріали в українській бібліотеці імені Симона Петлюри в Парижі. В Україні працював з хорошими консультантами. Передовсім, з професором та істориком Володимиром Сергійчуком", - розповідає режисер фільму Олесь Янчук.

На переконання голови Держкіно Пилипа Іллєнка, цей проект має для українського кінематографа велике культурне і просвітницьке значення.

"Зважаючи на те, що ім’я Симона Петлюри висвітлювалося радянським режимом лише негативно, це відповідно впливало і на історичну свідомість українського суспільства. Ми раді підтримати проект,  оснований на великій фактологічній базі", - підкреслює Іллєнко.  

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-