Bloomberg про вибори в РФ: Путін отримав менше повноважень, ніж здається

20.09.2016 15:16 574

Новий раунд виборів забезпечив для президента Росії Володимира Путіна майже повний контроль над парламентом країни, однак такий результат навряд чи можна назвати перемогою Росії.

Про це йдеться у статті Bloomberg "Це перемога Путіна, а не Росії".

"Єдина Росія" Путіна отримала більшість у нижній палаті парламенту - цього досить, щоб змінити конституцію країни. Справжні опозиційні партії не виграли жодного місця. Відзначаючи підсумки, Путін назвав це відмовою від спроби Заходу втручатися в справи Росії", - зазначається в публікації.

Тим не менше, ці повноваження менші, ніж здаються, пише видання. Насправді, на голосування прийшло на диво мало людей. У масштабах країни явка становила лише 48% зареєстрованих виборців. У великих містах, таких як Москва і Санкт-Петербург, вона не досягла і третини. На відміну від США, де явка менше 50% - звичайна справа на проміжних виборах до Конгресу, в Росії таких низьких показників не було ніколи за всю пострадянську історію. В останніх парламентських виборах в 2011 році взяли участь близько 60% виборців.

Апатія пояснюється відсутністю вибору, пише Bloomberg. Легальні опозиційні кандидати були відсторонені від процесу - наприклад, за допомогою сфабрикованих кримінальних обвинувачень і урядового контролю над основними засобами масової інформації. Виносити невдоволення на вулиці тепер ще небезпечніше через драконівські закони, введені після хвилі протестів у 2011 і 2012 роках.

"Дивний світ, в якому живе Путін, відображений в химерних віруваннях останньої хвилі його високопоставлених призначенців, в тому числі, глави адміністрації, який вірить, що майбутнє можна передбачати за допомогою пристрою, подібного російській матрьошці", - йдеться у статті.

Дійсно, опитування громадської думки показують, що Путін залишається надзвичайно популярним. Проте, такий рейтинг - це робота пропагандистської машини Кремля.

Вільні та справедливі вибори - не тільки самоціль, вони пропонують громадянам мирний шлях, щоб висловити невдоволення, а їх переможцям - затвердження легітимності. Путіну слід пам'ятати про це, коли він буде готуватися до наступних президентських виборів, запланованих на початок 2018 року, підсумовується у статті.

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-