Молдова стурбована діями влади невизнаного Придністров'я

09.09.2016 00:23 3691

Республіка Молдова стурбована підписанням так званим лідером невизнаного Придністров'я Євгеном Шевчуком "Указу про реалізацію підсумків так званого референдуму від 2006 року про визнання незалежності Придністров'я з її подальшим приєднанням до Росії".

Про це йдеться в оприлюдненій заяві Бюро з реінтеграції при уряді Молдови, передає власний кореспондент Укрінформу в РМ.

«Влада Республіки Молдова вважає "Указ" недійсним, так як він був підписаний неконституційною владою на основі незаконного референдуму, проведеного на частині території Республіки Молдова. Ми висловлюємо свій жаль і глибоке розчарування тим, що згаданий документ підриває зусилля конституційної влади Молдови та її міжнародних партнерів, залучених до процесу Придністровського врегулювання в рамках переговорів у форматі «5+2» (Молдова, Придністров'я, Україна, ОБСЄ, Росія, ЄС і США)», - йдеться в заяві.

Молдавська влада вважає, що підписаний Шевчуком "Указ" може негативно вплинути на переговорний процес щодо Придністровського врегулювання.

Нагадаємо: напередодні лідер невизнаного Придністров'я Євген Шевчук підписав Указ «Про реалізацію підсумків республіканського референдуму від 17 вересня 2006 року». В указі наголошується, що «приведення правової системи Придністров'я у відповідність з федеральним законодавством Російської Федерації стає основним напрямком внутрішньої політики Придністровської Молдавської республіки».

Згідно з підсумками проведеного десять років тому референдуму (Молдовою він був визнаний незаконним) 97,2% громадян регіону, які взяли участь у голосуванні, підтримали курс на незалежність Придністровської Молдавської Республіки і подальше вільне приєднання Придністров'я до Російської Федерації.

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-