У Росії визнали "небажаним" інститут Маккейна

19.08.2016 03:07 575

Генеральна прокуратура Росії визнала діяльність двох іноземних неурядових організацій (NGO) небажаною на території РФ.

Про це повідомив сайт відомства.

«За результатами вивчення матеріалів, що надійшли, у Генеральній прокуратурі РФ прийнято рішення про визнання небажаної на території РФ діяльності іноземних неурядових організацій Міжнародний республіканський інститут (International Republican Institute) і Фонд інвестування у розвиток ЗМІ (Media Development Investment Fund, Inc)», - йдеться в повідомленні.

Стверджується, що робота цих організацій «являє загрозу для основ конституційного ладу Російської Федерації та безпеки держави».

Міжнародний республіканський інститут, завдання якого - допомагати країнам у розбудові демократії, очолює Джон Маккейн. Друга організація - Фонд інвестування у розвиток ЗМІ (MDIF), що інвестує в незалежні ЗМІ по всьому світу. І Фонд, і інститут Маккейна поки що не внесено у відповідний реєстр «небажаних організацій» Міністерства юстиції РФ, проте Генпрокуратура вже подала відповідну інформацію відомству.

Закон про небажані іноземні NGO набув чинності у травні 2015 року. За рік у реєстр Мінюсту потрапили сім організацій. Серед них - Національний фонд на підтримку демократії, інститут «Відкрите суспільство фонд сприяння», фонд «Відкрите суспільство», Американо-російський фонд з економічного й правового розвитку і Національний демократичний інститут міжнародних відносин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-