Шейх Мубарак Дуайж Ас-Сабах, гендиректор кувейтського інформагентства KUNA
Щоб про Україну знали у світі - самі робіть перший крок, не очікуйте, коли запитають
12.08.2016 11:58 1452
  •  
  •  
  •  

Кувейт має своє міністерство інформації з моменту отримання незалежності у 1961 році. Тричі за історію існування міністерства (на початку шістдесятих, 1971-1975 рр., 1981-1985 рр.) його керівником був Його Високість шейх Сабах аль-Ахмад аль-Джабер аль-Сабах, нині Емір Кувейту. Міністерство інформації Кувейту включає телебачення і радіо зі штатом журналістів.

Кувейтське інформаційне агентство KUNA, створене у 1976 році, за визначенням його керівництва, є незалежним інформагентством, що фінансується урядом і курується міністерством інформації. Нещодавно делегація KUNA на чолі з головою ради директорів, генеральним директором, шейхом Мубараком Дуайж Ас-Сабахом (Sheikh Mubarak Al-Duaij As-Sabah) відвідала Київ із метою підписання угоди про співробітництво з Укрінформом. Шейх Мубарак Дуайж Ас-Сабах люб'язно погодився на коротке інтерв'ю. 

- Що знають у Кувейті про Україну. Чи відчутна різниця у її сприйнятті офіційними особами, представниками бізнесу і пересічними громадянами? 

- Різні люди в Кувейті можуть мати різні уявлення про Україну. Але основне, що ми знаємо - українці дуже миролюбні. 

- Якими джерелами користуються кувейтські ЗМІ при висвітленні подій у Східній Європі, зокрема в Україні?

- Ви знаєте, що у Кувейті є приватні й офіційні ЗМІ. Приватні можуть використовувати як джерела інформації різні інші медіа і публікації різних журналістів. Ми ж у Кувейтському інформаційному агентстві, яке є державним, покладаємося переважно на інформацію від наших кореспондентів, у тому числі за кордоном, і офіційні джерела. Ми не посилаємося на будь-кого. Джерела мають бути офіційними. 

- KUNA має власних кореспондентів у Брюсселі, Лондоні, Парижі, Берліні, Римі, Мадриді, Відні, Сараєві, Стамбулі, Анкарі, Москві. Ви висвітлюєте події в Україні, у Східній Європі зі свого корпункту в Москві? 

- По цьому регіону працюють і корпункти у Австрії та Німеччині. Загалом ми плануємо розширяти свою кормережу в Європі. Ми маємо амбіції - працювати на весь світ і покривати всі важливі світові події. Ми відправляємо наших кореспондентів у гарячі точки. На даний час наші кореспонденти покривають події у всіх країнах арабського регіону, а також у США та Японії. 

- У скількох країнах KUNA має власних кореспондентів на сьогодні?

- Ми маємо близько 20 корпунктів, й, крім того, чимало позаштатних кореспондентів у 35 столицях і великих містах світу.

- Скількома мовами KUNA випускає новини?

- Арабською та англійською. У близькій перспективі до них додасться ще іспанська та французька.

- Ви вважаєте KUNA одним із найсильніших інформагентств у регіоні Близького Сходу?

- Це мають оцінювати інші, а інші кажуть, що у нас гарні позиції.

- Як часто можна знайти на стрічці вашого агентства новину про Україну? 

- Я не можу відповісти на це запитання точно. Це наші редактори краще знають. 

- Яка інформація про Україну, на Вашу думку, є цікавою для аудиторії Кувейту? Що може допомогти Україні бути більш знаною у близькосхідному регіоні?

- Люди у Кувейті відкриті, їм подобається подорожувати, більше дізнаватися про інші країни. Я думаю, що це завдання самих українців, українського уряду - розповідати іншим про потенціал своєї країни, її сильні сторони.

Багато чого можна відкрити про Україну: оздоровчі центри, туризм, інвестиційні проекти, готельний бізнес, розвиток пляжної інфраструктури тощо. Україна має презентувати свої ресурси іншим. Це також справа українських медіа - виходити на закордонні аудиторії. 

У нашому агентстві ми, зазвичай, самі виходимо з ініціативами, щоб розповісти про себе і про ситуацію в Кувейті. Ми не очікуємо, що до нас прийдуть і нас запитають, а робимо перший крок. Докладаємо багато зусиль на цьому напрямі, у тому числі виступаємо організаторами міжнародних конференцій для медіа. Що ж стосується співпраці з Україною в інформаційній сфері, ми у Кувейті відкриті й не бачимо жодних перешкод для неї як на міжурядовому, так і на міжлюдському рівнях. Ми дуже по-дружньому ставимося до інших націй. 

- Кувейт знаходиться у топі країн Близького Сходу і Північної Африки за ситуацією із свободою слова, рейтинг якої оцінює американська неурядова організація Freedom House. Завдяки чому вдається зберігати провідні позиції зі свободою ЗМІ у вашій країні?

- У Кувейті свобода слова гарантується Конституцією і відповідними законами. Наш уряд, і Його Високість Емір Держави Кувейт шейх Сабах Аль-Ахмад Аль-Джабер-Сабах підтримують свободу слова, і відповідно свободу ЗМІ. Законодавство Кувейту гарантує право висловлювати критичні думки у ЗМІ, але й встановлює певні правила. Скажімо, коли йдеться про конкретну особу, то об'єктом критики може бути її робота, а не сама людина.

- Як із висвітленням діяльності опозиції у медіа?

- У нас є нормативна база і правила для висвітлення діяльності опозиції.

- Чи існує у Кувейті стратегія інформаційної безпеки?

- Як такої стратегії інформаційної безпеки немає. У нас є стратегія гарантувати забезпечення суспільства інформацією без викривлення.

- Це ваш перший візит в Україну, до Києва?

- Так.

- Які враження?

- Дуже спокійне і красиве місто. Люди дуже доброзичливі й гостинні. Ми дякуємо Укрінформу за запрошення і можливість побачити Україну.

Наталія Костіна, Укрінформ

Фото: Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-