Переговори з мирного врегулювання в Ємені призупинені

06.08.2016 20:02 868

ООН призупинила переговори між урядом Ємену та протиборчими сторонами після призначення шиїтськими повстанцями та їхніми союзниками ради для керування країною.

Про це повідомляє AFP.

«ООН призупинила переговори між Єменом і протиборчими сторонами в суботу після того, як підтримувані Іраном шиїтські повстанці та їхні союзники призначили раду для керування країною, що завдало удару по мирному процесу», - йдеться у повідомленні.

Спецпосланник ООН з Ємену Ісмаїл Ульд Шейх Ахмед засудив призначену шиїтами раду як «серйозне порушення» резолюції 2216 РБ ООН і порушення зобов'язань щодо мирного процесу.

Він оголосив про призупинення переговорів, які тривають вже три місяці, але наголосив, що вони не припиняться. «Ми залишаємо Кувейт сьогодні, але єменські мирні переговори тривають», - зазначив Ахмед.

Спецпосланник також повідомив, що він проведе двосторонні консультації з двома делегаціями в найближчі тижні, щоб виробити деталі плану мирного врегулювання.

«У нас є гарантії сторін, що вони повернуться за стіл переговорів», - підкреслив він.

Наступний раунд переговорів почнеться вже за місяць, а місце проведення буде визначено пізніше.

Як відомо, мирні переговори між урядовими військами Ємену та хуситами (шиїтськими повстанцями) були розпочаті восени 2015 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-