Ердоган заговорив про смертну кару для тисячі заколотників

19.07.2016 15:23 856

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган не виключає застосування смертної кари до тисячі людей, які були заарештовані у зв’язку із спробою державного перевороту в країні, незважаючи на попередження з боку ЄС щодо відмови у вступі до блоку.

Про це турецький президент заявив в інтерв’ю CNN.

"Люди тепер мають уявлення, після стількох терористичних актів, що ці терористи мають бути вбиті на місці, вони не бачать іншого виходу", - наголосив Ердоган.

"Чому я повинен тримати їх і годувати їх у в'язницях довгі роки? Ось, що говорять люди", – додав він.

Такі слова прозвучали слідом за заявою президента стосовно того, що винні у спробі перевороту "заплатять високу ціну за цей акт зради".

"Вони (народ Туреччини – ред.) хочуть швидкого кінця, тому що люди втратили родичів, втратили сусідів, втратили дітей... вони страждають, тому люди дуже чутливі, і ми повинні діяти дуже розумно і делікатно", – зазначив Ердоган.

Так, за словами президента Туреччини, для запровадження смертної кари потрібне рішення парламенту щодо внесення змін до конституції країни.

Як відомо, Туреччина скасувала смертну кару за злочини в мирний час у 2002 році, а потім повністю заборонила в 2004 році в рамках цілого ряду реформ в області прав людини, прийнятих для можливого вступу у Європейський Союз.

Як повідомлялося, раніше високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що жодна країна не може стати членом ЄС, якщо вона запровадить смертну кару.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-