Що інкримінують "сину екс-мера Києва, який хотів полетіти в космос зі своєю кішкою"

14.07.2016 10:34 2214

Маєток, в якому затримали сина Черновецького, може коштувати понад 1,5 мільйона євро

Як повідомляв Укрінформ з посиланням на низку іспанських ЗМІ, у вівторок, 12 липня, в Каталонії був затриманий син екс-мера Києва – Степан Черновецький. Цю інформацію відразу заперечив батько – Леонід Черновецький.

Втім, вже наступного дня іспанська преса поширила фотографії затримання 38-річного Черновецького, де той в кайданках супроводжується правоохоронцями до поліцейської машини. 

Фото: http://www.diaridegirona.cat

За публікацією джерела світлин – Жиронської Газети (Diari de Girona), на затримання Черновецького було направлено елітний підрозділ Автономної поліції Каталонії та підрозділ з спеціалізованих та насильницьких злочинів  Національної поліції Іспанії. 

Як вказує це каталонське ЗМІ, а також – місцеве видання Ель-Пунт-Авуі, Степан Черновецький був затриманий в будинку, що за номером 50 на проспекті Платджес селища С’Аро, де й проживав. На кадрах повітряної зйомки сервісу Google «Карти» видно, що за цією адресою – справді елітний маєток. 

Фото: http://www.diaridegirona.cat

Будинок та прилегла територія з басейном відрізняються своїм масштабом, як від сусіднього маєтку, так і серед іншої довколишньої нерухомості.  Будинок, де проживав та був затриманий Степан Леонідович, є одним з найближчих до лінії моря та за поверхневою оцінкою – через порівняння з наявними пропозиціями місцевих порталів продажі нерухомості – його вартість може сягати понад 1,5 мільйона євро.

Примітно, що С'Аро знаходиться лише за 70 км від селища Емпуріабрава, де в 2014 році «Українська правда» виявила будинок регіонала Ігоря Шарова, де мешкав син нардепа.

Затримання Черновецького-молодшого відбулося в рамках спецоперації робочої групи правоохоронних та податкових органів Іспанії під керівництвом одного з слідчих суддів Барселони у справі переслідування організованого відмивання грошей. 

Фото: http://www.diaridegirona.cat

Як вже повідомлялося, того ж дня в Барселоні та кількох каталонських містечках на узбережжі Коста-Брава було затримано тих, хто вважається членами «потужного кримінального угруповування»: ще 11 осіб, серед них – наразі достеменно невстановлені особи - росіяни та українці , а також – двоє вірмен – власник барселонського ресторану Арман Маілян з сестрою. 

При цьому, загаловки іспанської преси повідомляли про накриття «української мафії» в Барселоні, а Степан Черновецький називався «одним з мізків» групи.

А вчорашній огляд газети «Ель-Періодіко» вийшов під таким заголовком: «Степан Черновецький – син екс-мера Києва, що хотів полетіти в космос з своєю кішкою». Там же йдеться про «підкуп їжею» київських виборців. 

У день затримань силовиками проведено 16 обшуків з вилученням документів, зокрема і в будинку, де проживав Черновецький-молодший; накладені арешти на об’єкти нерухомого та іншого майна, банківські рахунки.  

Фото: Marina Lopez (ACN)

Інкримінування затриманій групі пов'язуються із статтями за відмивання капіталів, підробку документів, податкові злочини.

На інструктаж справи слідчим суддею встановлено таємницю слідства. Тому деталі, зокрема і щодо затриманих, – прес-службами силовиків не розголошуються. 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура Іспанії повідомляє, що спецоперація протистоїть схемі, за якою в Іспанії створювалися чи купувалися комерційні організації, після чого на їх рахунки, в результаті тої чи іншої трансакції, переводилися кошти з компаній, зареєстрованих на Кіпрі та Віргінських островах, які і використовувалися для придбання в Каталонії нерухомості та елітних автомобілів. 

https://www.google.es

Іспанські прокурори вважають, що таким чином фігурантам справи вдалося відмити понад 10 мільйонів євро. Прокурорський прес-реліз стверджує, що розслідування базується на таких виявленнях:

-недостатнє пояснення джерела коштів;

-використання міжнародної бізнес-мережі із залученням компаній з офшорів;

-зв’язки використаних коштів з організованою злочинністю;

-відсутність легальних доходів, які б виправдати збагачення;

-наявність складних корпоративних структур, як прагнення приховати їхніх істинних власників через посередницькі компанії, розташовані в різних юрисдикціях;

-комерційні операції, які мають за мету імітувати законне походження коштів, зокрема через фіктивне кредитування, щоб виправдати ін'єкції грошей в діючі в Іспанії компанії для подальшого придбання майна.

У іспанській пресі ще вказувалося, що вже згаданий вірмен Маілян, чий ресторан міг бути «центром» групи та ще одним способом відмивання капіталу, також є власником кількох агенств з нерухомості. Чи саме через ці агенства проводилося купівлю-продаж майна за гроші з офшорів – невідомо.

Фото: http://www.diaridegirona.cat

Сьогодні, 14 липня, спливає можливий термін поліцейського затримання і іспанська феміда має визначитися з подальшею долею (процесуальним статусом та питанням обмеження волі) фігурантів цієї справи.

У будь-якому випадку, попереду -  не одне судове засідання найближчими кількома роками. І це – лише на фазі судового слідства для подальшого розгляду по суті іншим судом.

Та чи вдасться іспанцям довести, що всі ці фігуранти – дійсно кримінальна група осіб та взагалі, що хоча б хтось з них – юридично причетний до махінацій? Адже екс-міністр Колобов, раніше затриманий в Іспанії з не менш гучним процесом, вже на волі і без звинувачень.

Тим часом, МЗС України досі не коментує інформацію про затримання в Іспанії громадян України.

Слід зазначити, що це вже друга за два тижні гучна спецоперація проти відмивання коштів у Каталонії за схожою схемою. Раніше "накрили" угруповування росіян, зокрема, з тамбовської та таганської мафій, інших, серед яких і московські партійці «Єдиної Росії» Путіна. Їх підозрюють у відмиванні понад 62 мільйона євро через 192 об’єкти нерухомого майна.

Ще наприкінці минулого року з приводу розслідувань такого роду іспанський Генпрокурор запевняла, що «якщо знаходять хоч якусь ниточку – тягнуть за неї до кінця».  

Андрій Якубув, спеціально для Укрінформу

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-