Сенат Польщі просить встановити День пам’яті геноциду поляків

08.07.2016 10:18 105

Вища палата польського парламенту (Сенат) запропонувала нижній палаті парламенту (Сейм) встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти поляків.

Про це йдеться в резолюції у справі "вшанування жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами щодо громадян Другої Речі Посполитої упродовж 1939-1945 років", яку Сенат ухвалив у четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

"Cенат Польщі пропонує Сейму встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої", - йдеться в тексті резолюції. 

У ній зазначається, що "в результаті геноциду було вбито понад 100 тис. громадян Другої Речі Посполитої", хоча точне число жертв і досі не встановлено.

"Жертв злочину, здійсненого в 1940-х роках українськими націоналістами, до цього часу не вшановано належним чином, а масові вбивства не було названо геноцидом згідно з історичною правдою", - наголошується у документі.

У ньому віддається шана воякам Армії Крайової, так званим хлопським батальйонам й іншим організаціям, які вступили в боротьбу на захист жертв.

За ухвалення резолюції голосували 60 сенаторів правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS), а проти були 23 сенатори від опозиційної партії "Громадянська платформа" (РО). Політики опозиції закликали відмовитися від ухвалення резолюції у такій формі, оскільки це може негативно вплинути на польсько-українські відносини в нинішніх складних міжнародних реаліях і бути на руку Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-