Грібаускайте заявила, що стримувати РФ треба військовою силою

07.07.2016 12:48 495

Президент Литви Даля Грібаускайте вважає, що настав час перейти від додаткових заходів безпеки до стримування Росії реальною військовою силою.

За її словами, на саміті глав НАТО у Варшаві очікується історичний успіх, що гарантує Литві максимальну безпеку з моменту відновлення незалежності, інформує Delfi.

"Ми очікуємо, що у Варшаві вперше буде затверджено конкретні заходи колективної військової оборони, які б стримували Росію від посягань на наш регіон. Йдеться про інструменти з реальними військовими можливостями - військовими і зброєю, а також чітку координацію дій", - сказала Грібаускайте.

Президент Литви додала, що йдеться про затверджені рішення щодо постійних багатонаціональних батальйонів союзників у кожній з країн Балтії та Польщі, а також заявлену підтримку щодо створення багатонаціональної бригади в Румунії та Болгарії.

Крім того, за словами Грібаускайте, остаточне рішення буде прийнято і щодо того, які країни керуватимуть цими батальйонами у кожній країні.

"Що ж до нас, то було ухвалено рішення, що батальйоном керуватиме Німеччина, але існує дуже велика ймовірність, і ми до цього прагнемо, щоб у ньому брали участь якомога більше країн. Тому ми сподіваємося на участь у нашому батальйоні максимальної кількості держав, у тому числі Скандинавських країн і країн Бенілюксу", - підкреслила глава Литви.

Вона також відзначила, що в регіоні, "ймовірно, недалеко від наших кордонів", розміщуватиметься військовий підрозділ розміром з бригаду.

Як повідомлялося, раніше у Литві в новій військовій стратегії зазначили, що Росія є найбільшою загрозою для безпеки країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-