На Росію подали до Євросуду через закон про мітинги

11.06.2016 10:27 603

Російський активіст Володимир Іонів, який втік до України, подав до ЄСПЛ скаргу на кримінальну справу за порушення закону "Про мітинги".

Про це повідомляє "Коммерсант".

Як стало відомо виданню, в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) подана перша скарга на кримінальне переслідування за ст. 212.1 КК РФ (неодноразове порушення правил проведення мітингів).

Заявник Володимир Іонів залишив Росію за день до вироку у своїй справі, коли дізнався, що активіст Ільдар Дадін став першим, кого за цією ж статтею засуджено до трьох років позбавлення волі.

Як зазначає адвокат Іонова Ірина Хрунова, з одного боку, Іонов формально не вичерпав засобів захисту в Росії, оскільки в його відношенні не був винесений вирок, він лише оголошений у розшук. "Але заявник упевнений, що стосовно нього був би однозначно тільки обвинувальний вирок і покарання у вигляді ув'язнення. Саме тому заявник утік від суду. У своїй позиції він орієнтується на долю Дадіна",- йдеться у скарзі.

Повідомляється, що факт свого кримінального переслідування Іонов також вважає порушенням права на свободу вираження думки, оскільки його протест носив мирний характер. Крім того, зазначається у скарзі, сама ст. 212.1 КК РФ суперечить Європейській конвенції про захист прав людини та основних свобод, оскільки карає громадянина двічі за одне і те ж діяння: спочатку він кілька разів отримує адміністративне стягнення, а потім фактично за ті ж порушення стає фігурантом кримінальної справи.

Як повідомлялося, у грудні 2016 року до двох з половиною років колонії за статтею про "неодноразовому порушенні правил проведення публічного заходу" в РФ був засуджений активіст Ільдар Дадін. Активісти Ірина Калмикова та Володимир Іонов, обвинувачені за цією ж статтею, до взяття під варту виїхали в Україну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-