Президент Німеччини вирішив не йти на другий термін

06.06.2016 13:54 389

Президент ФРН Йоахім Гаук вирішив не балотироваться на другий термін.

Це він підтвердив у понеділок в Берліні журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

«Таке рішення далося мені нелегко», - сказав Гаук.

В дуже короткій заяві він пояснив: не впевнений, що стан здоров'я дозволить йому виконувати обов'язки з такою ж енергією, як і раніше.

Як стверджують, переконала Гаука у необхідності піти з політичної арени в зв'язку з віком (76 років) і станом здоров'я подруга Даніела Шадт.

Приватне життя глави німецької держави не раз ставала темою обговорення. З 1959 року Гаук був в шлюбі з Герхилд Гаук, з якою у нього четверо дітей. Проте з 1991 року пара не живе разом. Після розлучення подругою життя Гаука була кореспондент журналу Zeit Хельга Хірш, а з 2000 року його супроводжує інша журналістка, Даніела Шадт, яка виконує обов'язки першої леді.

Вибори президента Німеччини відбудуться в лютому наступного року.

Гаук є федеральним президентом Німеччини з березня 2012 року.

Вибори президента в Німеччині непрямі. Його обирають Федеральні збори — спеціально скликається з цією метою конституційний орган, до складу якого входять депутати бундестагу і таке ж число делегатів, обираних земельними парламентами згідно принципам пропорційності. Федеральний президент обирається більшістю голосів строком на п'ять років. Переобрання допускається один раз.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-