Партія Качинського вирішила долю Конституційного суду Польщі

Партія Качинського вирішила долю Конституційного суду Польщі

Укрінформ
Правляча у Польщі коаліція у вівторок увечері ухвалила зміни до закону про Конституційний суд.

За прийняття поправок до закону проголосували 235 депутатів правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS), а політики всіх опозиційних партій або висловилися проти, або ж не брали участі у голосуванні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РП.

Голосуванню у Сеймі перелувала багатогодинна дискусія, а ініціатива депутатів опозиційних партій “Громадянська платформа” і “Сучасна” про те, щоб відкинути цей законопроект в цілому, не знайшла підтримки в сесійній залі.

Внесені зміни, зокрема, передбачають, що КС тепер муситиме ухвалювати рішення у більшому складі, ніж досі.

Крім того, віднині президент або міністр юстиції зможуть ініціювати дисциплінарне розслідування щодо поведінки суддів.

У середу зміни до закону має розглянути Сенат, правляча партія хоче ввести зміни в дію з початком наступного року року.

У Польщі вже тривалий час тривають суперечки між владою й опозицією щодо способу призначення нових суддів КС Польщі. Президент Анджей Дуда у листопаді не прийняв присягу у п’яти суддів Конституційного суду, яких обрав Сейм попередньої каденції з частковим порушенням законодавства. Фракція PiS після перемоги на парламентських виборах попри протести опозиції внесла зміни до закону про Конституційний суд, що дало змогу обрати інших суддів.

Законність цього рішення також викликала багато запитань у польському експертному середовищі та спричинила протести опозиції. На початку грудня новостворений “Комітет захисту демократії” (KOD) організував багатотисячні демонстрації проти дій чинної влади навколо КС. У Варшаві відбулася також багатотисячна демонстрація прибічників правлячого режиму, під час якої лідер PiS Ярослав Качинський наголошував, що КС у нинішньому складі блокуватиме всі ініціативи влади.

Свою стурбованість щодо ситуації навколо КС Польщі і вибору суддів висловлювали також президент Європарламенту Мартін Шульц та глава МЗС Люксембургу, що нині головує в ЄС, Жан Ассельборн. Ситуацію навколо КС у Польщі у січні планують обговорити у Європарламенті.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-